banner frames 128

Najnowsze wydania

Partnerzy

Miesięczniki TSL Biznes i Truck & Van współpracują z licznymi organizatorami szkoleń, portalami branżowymi oraz innymi organizacjami i firmami, działającymi w branży logistycznej i transportowej. Przedstawiamy alfabetyczną listę naszych partnerów. Zapraszamy do współpracy: redakcja@tsl-biznes.pl


clicktrasClicktrans.pl
www.clicktrans.pl

Clicktrans.pl to pierwszy w Polsce internetowy serwis aukcyjny dotyczący usług transportowych. Umożliwia znalezienie korzystnych możliwości transportu w niezwykle szybki i łatwy sposób. Na Clicktrans.pl Przewoźnicy znajdują nowych Klientów, a Zleceniodawcy uzyskują najkorzystniejsze ceny dzięki formie ?aukcji w dół?. Powodem powstania Clicktrans.pl była również chęć optymalizacji transportu drogowego w Polsce. Nasz serwis pomaga zredukować liczbę pustych przebiegów i dzięki temu zmniejszyć zużycie energii oraz emisję zanieczyszczeń do atmosfery.


eimporte-import.pl
www.e-import.pl

Serwis e-import.pl to najlepszy przewodnik po branży i pełne kompendium wiedzy z takich zakresów jak transport, handel międzynarodowy czy cło. Tylko u nas znajdziesz poradniki krok po kroku, dotyczące poszczególnych kierunków, jak import z Chin, import z Anglii, import z Turcji czy import z USA. Tylko z nami wybierzesz się na wirtualną wycieczkę handlową i tylko dzięki naszym wpisom, omawiającym szczegółowo procedury import-eksport, przepisy cargo, zagadnienia związane z podatkami czy odprawą celną - zyskasz realną szansę na podbicie najtrudniejszych nawet rynków. Polecamy częstą lekturę naszych wpisów i życzymy udanych zakupów w naszym sklepie AliExpress!


etransport_logo_200pxetransport.pl
www.etransport.pl

etransport.pl to źródło wiedzy branży TSL i sposób na spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Znajdziesz tu informacje prasowe, bieżące zakazy ruchu na drogach Europy, mapę dobrych parkingów na których warto odpocząć, forum dyskusyjne - najobszerniejsza kopalnia wiedzy o branży, a także największą bazę ofert pracy dla kierowców, spedytorów i przewoźników, a nawet ciekawe przepisy na potrawy które da radę przygotować na parkingu - kuchniakierowcy.pl.
Poprzez konto w etransport.pl poznasz ciekawych ludzi, wymienisz fotografie i porozmawiasz na czacie, podzielisz się filmami, czy zabawnymi fotkami w dziale humoru.

ftForumtransportu.pl
www.forumtransportu.pl

Forumtransportu.pl to portal poświęcony branży TSL - portal o branży i dla branży. Tutaj każdy zainteresowany znajdzie najświeższe rzetelne wiadomości oraz oferty pracy, giełdę sprzętu czy aktualne kalendarium wydarzeń. Ponadto użytkownik portalu może wymienić swoje doświadczenia i poglądy na forum oraz zagłębić się w lekturze wywiadu tygodnia. Kierowcy mają okazję dowiedzieć się również, gdzie dobrze zjeść. Mogą też m.in. obejrzeć galerię zdjęć i galerię video.

W ten sposób podróż po polskich drogach z Forumtransportu.pl staje się prostsza.


logowyzszaMiędzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
www.mwsl.eu

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu istnieje czternaście lat. Misją MWSLiT jest kształcenie wysoko ocenionych przez przedsiębiorców specjalistów z logistyki, transportu, budownictwa i dziedzin pokrewnych, z uwzględnieniem najnowszych trendów rynkowych, z zachowaniem wysokich norm jakościowych oraz międzynarodowych standardów kształcenia.

 

MWSLiT we Wrocławiu kształtuje umiejętności i kompetencje absolwentów w taki sposób by pozwoliły im utrzymać przez cały okres rozwoju zawodowego otwartość na zmiany, innowacyjność i mobilność zawodową. Uczelnia kształci specjalistów, których kompetencje dostosowane są do wymogów rynku pracy i są nastawione na oczekiwania pracodawców.


Kierunki kształcenia w MWSLiT - czytaj więcej: www.mwsl.eu


Pracujwlogistyce.pl pracuj-w-logistyce
www.pracujwlogistyce.pl

Portal Pracujwlogistyce.pl to nie tylko miejsce do zamieszczania i wyszukiwania ogłoszeń o wolnych miejscach pracy, ale przede wszystkim narzędzie rozwoju kadr i zasobów ludzkich w obszarze branży TSL. Ułatwia kontakt pomiędzy pracodawcą a poszukującymi pracy w logistyce począwszy od stażu i praktyk. Aktywizuje środowisko TSL do dyskusji o obecnych problemach dotyczących zarządzania kadrami. Dostarcza bieżącej informacji dotyczącej polityki personalnej, wydarzeń i rozwoju rynku pracy w logistyce oraz promuje dobre pomysły i wspiera programy rozwoju kariery i miejsc pracy.

Twórcy liczą, że portal stanie się platformą wymiany informacji dla osób pracujących w działach HR i przyczyni się do rozwoju rynku pracy w szeroko pojętej logistyce! Pracujwlogistyce.pl jest organizatorem licznych debat poświęconych problemom rynku pracy, których relacje zamieszczamy również na łamach TSL Biznes.


rkMiesięcznik "Rynek Kolejowy"

Najpopularniejszy magazyn poruszający tematy związane z transportem szynowym (kolej, tramwaj, metro) w Polsce, ukazujący się od 2002 r. Miesięcznik ma profil biznesowy. Przeważają w nim wiadomości o charakterze rynkowym, ukazującym branżę przewoźników kolejowych, wykonawców inwestycji czy producentów na rzecz kolejnictwa jako rozwijającego się rynku, stanowiącego ważny element polskiej gospodarki. Miesięcznik wspiera idee liberalizacyjne i prorozwojowe w tym sektorze. Treść "Rynku Kolejowego" to przede wszystkim analizy, opinie, reportaże, relacje, rozmowy z przedstawicielami branży, czy felietony.


rkRynek-kolejowy.pl
www.rynek-kolejowy.pl

Portal informacyjny poświęcony aktualnym wydarzeniom na polskim i europejskim rynku kolejowym oraz wszelkim informacjom związanym z działalnością branży transportu szynowego w Polsce. Większość artykułów porusza tematykę biznesową, ukazując kolej jako ważny element systemu transportowego, jak również kluczową część polskiej gospodarki. Portal uwzględnia również problemy społeczne powiązane ze wspomnianą problematyką. Jeden z najpopularniejszych portali branżowych w naszym kraju.


ocrkOgólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców
www.ocrk.pl

Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców – OCRK, wyznacza standardy usług dla transportu z zakresu rozliczania czasu pracy kierowców. Nowoczesne centrum outsourcingowe zatrudnia ponad 200 specjalistów, oferując najwyższy standard usług potwierdzany systematycznymi audytami jakościowymi. Kompleksowość usług analizy i rozliczania czasu pracy kierowców oraz rozliczanie płacy minimalnej w Niemczech, Austrii, Francji czy Norwegii pozwala Klientom na bezpieczną działalność w dynamicznym sektorze TSL. OCRK posiada sieć handlową i ekspercką na terenie całego kraju, pomagając rozwiązywać problemy firm transportowych. Gwarancja niezmienności kosztów obsługi, indywidualna polisa ubezpieczeniowa oraz dedykowane rozwiązania informatyczne i serwis pozwoliły na stworzenie oferty wyróżniającej się na rynku. Oferta zawiera nie tylko rozliczanie czasu pracy kierowców, ale również reprezentację podczas kontroli ITD czy PIP, sporządzanie odwołań, szkolenia dla właścicieli firm i kierowców, doradztwo telefoniczne 24/7 i wiele innych elementów, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa firmom transportowym.


rynekiRynek Infrastruktury.pl
www.rynekinfrastruktury.pl

Portal "Rynek Infrastruktury" to źródło informacji o kluczowych elementach polskiej gospodarki: drogach, kolei, lotniskach, portach, telekomunikacji, energetyce, prawie i polityce, wzmocnione eksperckimi komentarzami kluczowych analityków. Główną ideą stojącą za pomysłem stworzenia tej witryny był fakt, iż za pojęciem infrastruktury kryje się współzależność wszystkich uczestników tego sektora gospodarki: infrastruktury kolejowej i drogowej, dostawców energii i wykonawców robót w infrastrukturze, operatorów telekomunikacyjnych i przewoźników pasażerskich. Buduje ona wartość w postaci synergii, którą portal przedstawia i analizuje.


 

logoooooSpedycje.pl
www.spedycje.pl

Jeśli interesuje Cię sektor branży TSL, to w portalu www.spedycje.pl  znajdziesz o nim wszystko: aktualności i wydarzenia w branży, w firmach w niej działających i na jej rzecz; przegląd prasy branżowej porady dla spedytorów, logistyków, ale także kierowców i pracowników magazynów; słowniki pojęć spedycyjno - logistycznych;  incotermsy i dokumenty spedycyjne,  analizy, rankingi i badania rynkowe, a także nowinki naukowe i projektowe oraz produkty oferowane Twojej firmie informacje techniczne i dane statystyczne dotyczące handlu zagranicznego; wspólnie z naszymi partnerami, największymi "organizatorami na rynku pracy" przedstawiamy bogatą ofertę dla poszukujących pracy i dla tych, którzy szukają pracowników.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, kim jest nasz czytelnik zajrzyj do naszej sondy. Uporządkowane informacje pozwalają łatwo poruszać się po serwisie, a nowoczesna grafika nie zmęczy oka nawet po długim czasie czytania i przeglądania portalu. Na naszej stronie znajdziesz także linki do wszystkich działających w otoczeniu środowiska spedytorów i logistyków organizacji i stowarzyszeń, a także organów administracji państwowej i Unii Europejskiej.