Najnowsze wiadomości
Jak zmieni się logistyki handlu detalicznego do 2030 roku?
Personalizacja, technologie i zrównoważony rozwój – to w tym kierunku ma zmierzać logistyka handlu detalicznego do 2030 roku. Kluczową rolę odegra dostosowanie do preferencji konsumentów, kształtowanych przez media społecznościowe i e-commerce, oraz integracja zaawansowanych technologii w optymalizacji łańcuchów wartości.
E-commerce na fali wzrostu – warto wykorzystać trend i wejść na rynki zagraniczne
Rok 2025 przynosi kontynuację dynamicznego wzrostu sektora e-commerce, który po chwilowym spowolnieniu ponownie nabiera tempa. Zarówno analizy rynkowe jak i obserwacje DPD Polska potwierdzają pozytywne nastroje i rosnące wolumeny sprzedaży. Szacuje się, że tempo wzrostu rynku e-commerce w najbliższych latach wyniesie blisko 10 proc., co przewyższa dynamikę całego handlu detalicznego.
Co to jest serwonapęd i jak go skutecznie wykorzystać w przemyśle?
Serwonapęd to zaawansowany układ napędowy, który umożliwia niezwykle precyzyjne sterowanie ruchem maszyn i urządzeń. Jego zastosowanie w przemyśle obejmuje robotykę, linie produkcyjne, obrabiarki CNC oraz wiele innych obszarów, gdzie kluczowa jest dokładność i kontrola.
Jakie są kluczowe etapy przy projektowaniu konstrukcji stalowych?
Konstrukcje stalowe, cenione za swoją wytrzymałość, elastyczność i szybkość montażu, stanowią podstawę wielu nowoczesnych obiektów – od imponujących hal przemysłowych i magazynowych, przez funkcjonalne wiaty stalowe, aż po obiekty sportowe czy handlowe.
Kompleksowa obsługa celna na każdym rynku
Rohlig SUUS Logistics oferuje usługę Customs Control Tower, zapewniając w jednym miejscu kompleksową obsługę celną towarów na całym świecie – zarówno w kraju nadania, jak i odbioru. Rozwiązanie to eliminuje konieczność angażowania klientów w procesy celne na każdym rynku osobno oraz zwiększa efektywność biznesową w międzynarodowym handlu.
Bezpieczniej na torach – mniej zdarzeń i incydentów na sieci kolejowej
Miniony rok na kolei był bezpieczniejszy niż poprzedni. Zmniejszyła się liczba wypadków na przejazdach i na torach, w tym tych spowodowanych złym stanem infrastruktury.
Bidfood stawia na rozwój w SEGRO Park Warsaw
SEGRO, właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych przedłuża umowę najmu z firmą Bidfood, wcześniej Bidfood Farutex, w SEGRO Park Warsaw, Żerań.
Lean Manufacturing w praktyce – Jak Flexlean usprawnia organizację pracy?
Świadomi przedsiębiorcy dążą do usprawnienia organizacji pracy poprzez eliminację niepotrzebnych zadań, zmniejszenie wykorzystywanych zasobów i poprawę wydajności procesów technologicznych. Można to osiągnąć, wdrażając rozwiązania z obszaru lean manufacturing.
Na czym polega transport towarów lotniczych drogą lądową?
Transport lotniczy kojarzy się głównie z samolotami, jednak nieodłącznym elementem tego procesu jest również przewóz towarów drogą lądową. To właśnie on umożliwia sprawne połączenie pomiędzy miejscem nadania lub odbioru ładunku a infrastrukturą lotniczą. Jak to wygląda w praktyce i dlaczego ma tak duże znaczenie? Sprawdźmy!
TPD Jacek Frankowski – solidne klocki do palet, na których możesz polegać
Zależy Ci na zwiększeniu wytrzymałości palet drewnianych i jeszcze bardziej komfortowej pracy w magazynie lub w transporcie? Do produkcji lub naprawy palet warto wykorzystywać starannie wykonane klocki.
Usługi taxi dla firm – komfortowy transport dla Twoich klientów i partnerów biznesowych
W biznesie liczy się pierwsze wrażenie – a jednym z kluczowych czynników budujących profesjonalny wizerunek firmy jest sposób, w jaki traktujesz swoich klientów i partnerów. Organizacja transportu to często pomijany, ale niezwykle istotny element obsługi.
Janex rozwija się w MLP Pruszków II
Polski producent żywności oraz dostawca detaliczny i hurtowy wynajął około 11,7 tys. mkw. nowej powierzchni w MLP Pruszków II. Firma Janex będąca wieloletnim partnerem MLP Group, w nowym budynku uruchomi swój drugi i jednocześnie dwukrotnie większy zakład funkcjonujący na terenie tego parku logistycznego. Zgodnie z planem najemca będzie mógł korzystać z dodatkowej powierzchni od kwietnia 2026 r.
Leki bezpieczne na każdym etapie dostawy. Nowoczesne technologie w branży farmaceutycznej.
GPS, analiza danych, specjalne systemy informatyczne – z takich rozwiązań coraz częściej korzystają już profesjonalne firmy zajmujące się transportem leków. Przewoźnicy mogą jeszcze bardziej zwiększyć efektywność usług, optymalizować trasy i zaoszczędzić cenny czas, tak ważny przy przewożeniu medykamentów.
Dzierżawa urządzeń wielofunkcyjnych – dlaczego to opłacalne rozwiązanie dla Twojej firmy?
Nowoczesne biuro wymaga nowoczesnych rozwiązań. Dzierżawa urządzeń wielofunkcyjnych to więcej niż tylko wynajem drukarki – to sposób na inteligentne zarządzanie obiegiem dokumentów, oszczędność czasu i pieniędzy oraz pełną automatyzację procesów. Dzięki elastycznym warunkom umowy i dostępowi do najnowszych technologii możesz skupić się na rozwoju swojej firmy.
Spedycja krajowa w połączeniu z AI – korzyści i zagrożenia w 2025
W jaki sposób spedycja może korzystać z AI? Czy AI może zastąpić spedytora? Jak rozpoznać, czy rozmawiamy ze spedytorem czy z Botem AI? Jakie są Kluczowe wady sztucznej inteligencji pod kątem spedycji? O tym wszystkim w naszym artykule
Szybsza obsługa i skuteczniejsza logistyka z kodami 2D w Carrefour Polska
Carrefour Polska podpisał list intencyjny, zobowiązując się do wdrożenia kodów 2D od GS1 na produktach marki własnej. W ramach tego zobowiązania, sieć planuje w najbliższych miesiącach wprowadzenie pierwszych produktów wykorzystujących nowe kody w Polsce oraz przystosowanie wszystkich swoich kas do ich odczytywania do końca 2027 roku.
TSLbiznes poleca
Roolz — logistyczny most między Europą a Azją. Integracja platformy Roolz ze SpotGo
Platforma logistyczna Roolz jest teraz zintegrowana z systemem SpotGo. Integracja umożliwi połączenie wszystkich giełd transportowych w jednym oknie!
Cło na import chińskiego e-commerce wyśle logistykę na morze i do magazynów
W 2024 r. UE zaimportowała 4,6 mld tanich paczek zwolnionych z cła. W USA wolumen takich przesyłek osiągnął 1,36 mld. Większość to zamówienia e-commerce z Chin, w Unii to 91%, w USA 60,8%, ale nadchodzi koniec zasady de minimis w imporcie i będzie to rewolucja w e-handlu i logistyce.
Ruszają Spotkania Transportowe – Wiosna 2025. Już 20 lutego widzimy się w Warszawie
Zapraszamy do udziału w pierwszej tegorocznej edycji cyklicznej, bezpłatnej konferencji „Spotkania Transportowe – Wiosna 2025”, która odbędzie się 20 lutego w Warszawie! To wyjątkowe wydarzenie skierowane do osób związanych z branżą TSL, które oferuje unikalną okazję do zdobycia najnowszej wiedzy, wymiany doświadczeń i nawiązania cennych kontaktów biznesowych.
Koniec 2G w Europie. Jak technologia 4G zmienia transport międzynarodowy?
Branża transportowa stoi przed ważnym wyzwaniem technologicznym – koniec obsługi sieci 2G w Europie wymusza modernizację wielu urządzeń flotowych, które wykorzystują właśnie tę technologię. Jakie korzyści niesie za sobą przejście na 4G, i jak wygląda proces wymiany urządzeń? O komentarz poprosiliśmy ekspertów: Jakuba Wojdę – dyrektora zarządzającego w Legal Telematics, Dawida Krasa – specjalistę wsparcia technicznego w Legal Telematics, Jaroslava Lukasevica – szefa grupy sprzedaży w Teltonika Polska oraz Macieja Brońskiego – prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Transportu Drogowego „Transportowcy PL”.
Transport Intermodalny w Polsce i Europie – Wyzwania i Możliwości
Przed nami XIII edycja Forum FRACHT. Wydarzenie odbędzie się w dniach: 26-27 marca 2025 roku w Sopocie. Tym razem hasłem przewodnim konferencji będzie polska prezydencja w Radzie UE. Eksperci, przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji rozmawiać będą m.in. o roli Polski
w kształtowaniu unijnej polityki transportowej w kontekście bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju oraz efektywności energetycznej. Organizatorami Forum Fracht są: Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód (ENEIA) i Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza (PUIG).
Autostrady kolejowe VIIA. Powiązanie zalet transportu kolejowego i drogowego
Unia Europejska wspiera transport intermodalny poprzez odpowiednie przepisy prawne oraz finansowanie, ze względu na jego bezpieczeństwo i niewielki wpływ na środowisko. To najskuteczniejszy sposób na zmniejszenie śladu węglowego, co wpisuje się w ideę ekologistyki w transporcie. Ale czy transport intermodalny jest opłacalny? Na to i inne pytania dotyczące transportu kombinowanego odpowiada Iwona Okret, sales manager w firmie VIIA.