Dachser przejmuje spedytora ACA International

C

15-03-2023

Przejęcie ACA International, spedytora lotniczego i morskiego, poszerza sieć Dachser Air & Sea Logistics (ASL) o sześć lokalizacji w Australii i Nowej Zelandii.

Dachser przejął firmę ACA International z siedzibą w Melbourne, w Australii. Dzięki transakcji własna sieć frachtu lotniczego i morskiego Dachser obejmuje również Australię i Nową Zelandię. To kraje nie tylko silne gospodarczo, ale również ściśle połączone z Azją, Europą i Ameryką Północną.

ACA International zatrudnia 56 osób. W 2021 roku osiągnęła przychód w wysokości około 75 mln euro. Firma została założona przez osoby prywatne w 1982 roku i zajmuje się spedycją lotniczą i morską. Zapewnia swoim klientom w Australii i Nowej Zelandii zintegrowane usługi transportu międzynarodowego. ACA International kładzie duży nacisk na jakość, wiedzę, innowacyjność i współpracę, do czego wykorzystuje najnowsze technologie informacyjne.

Główna siedziba firmy mieści się w australijskim Melbourne, a dwa dodatkowe biura znajdują się w Sydney i Brisbane. ACA International ma także trzy biura w Nowej Zelandii: w Auckland, Wellington i Hamilton. Firma ma dodatkowy oddział w Kansas City, w Stanach Zjednoczonych. Jest również obecna w regionie Wielkich Chin. Lokalizacje w Chinach nie są częścią przejęcia. Dachser obsługuje swoich klientów w Chinach z własnych puktów od 2003 roku.

Przez ostatnie 14 lat ACA International była prowadzona przez doświadczonych specjalistów w dziedzinie logistyki transportu lotniczego i morskiego, Adama Cruttendena, Glenna Halla, Marka Weeksa i Herveya Grahama. Po przejęciu stanowisko dyrektora zarządzającego ASL Oceania obejmie Adam Cruttenden.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C