Dachser w Polsce – to już 15 lat!

C

30-04-2021

Dachser obchodzi w tym roku 15-lecie działalności w Polsce. W tym czasie firma zdobyła silną pozycję na polskim rynku w obsłudze eksportu drogowego oraz transporcie przesyłek lotniczych i morskich.

Od 2006 roku, Dachser Polska przewiózł blisko 13,5 mln przesyłek o łącznej wadze ponad 5 mln ton. Obecnie firma zatrudnia 627 pracowników w 9 oddziałach w całej Polsce.

Dachser Polska jest częścią międzynarodowej sieci logistycznej Dachsera specjalizującej się w międzynarodowym transporcie ładunków drobnicowych (przesyłki paletowe), logistyce kontraktowej w tym konfekcjonowaniu towarów oraz usługach frachtu lotniczego i morskiego. Oferuje także specjalistyczne i kompleksowe usługi dla sieci sklepów remontowo-budowalnych Dachser DIY–Logistics oraz dla branży chemicznej Dachser Chem–Logistics. Pozycję lidera na rynku europejskim, firma w dużej mierze zawdzięcza rozległej sieci, liczącej 228 oddziałów oraz najnowocześniejszym rozwiązaniom IT, które przyczyniają się do optymalizacji bilansu logistycznego klientów. Ujednolicone, połączone globalnie systemy zapewniają przejrzystość wszystkich procesów logistycznych, ciągłość przepływu informacji oraz bezpieczeństwo danych.

 

Okno na Europę, okno na świat

Dachser Polska nieprzerwanie od 15 lat sukcesywnie rozbudowuje sieć połączeń, która obecnie obejmuje dostawy do 52 krajów, z czego 16 to połączenia bezpośrednie. Pod względem wolumenu przesyłek najwięcej dostaw z Polski dociera do Niemiec, Francji, Danii, Czech i Austrii. W ramach linii produktów entargo, operator oferuje efektywne pod względem czasu dostawy i kosztów usługi transportowe na terenie całej Europy. Dachser Polska prowadzi własną agencję celną zajmującą się odprawą eksportową i importową towarów, co znacznie usprawnia procesy logistyczne. Od 2010 roku firma rozwija też dywizję Dachser Air & Sea Logistics. W tym czasie uruchomiła stałe połączenia drobnicowe z Chin do Polski oraz zbudowała zespół wysokiej klasy specjalistów logistyki lotniczej i morskiej zintegrowanej z siecią transportu drogowego. Sukcesywnie rośnie także liczba przesyłek lotniczych na najważniejszych trasach między Azją, Europą i Stanami Zjednoczonymi.

 

Wzrost i rozwój

Od początku działalności w Polsce Dachser odnotowuje wzrost przychodów i liczby przesyłek. W pandemicznym i wymagającym 2020 roku firma wygenerowała obroty na poziomie 547 milionów złotych, to o ponad 10,5% więcej niż w 2019 roku, dostarczając 1,97 miliona przesyłek. Tak dynamiczny rozwój wymaga znaczących inwestycji, które firma konsekwentnie realizuje, rozbudowując sieć krajowych oddziałów. Aktualnie jest ich dziewięć: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie k/Warszawy, Sosnowcu, Strykowie k/Łodzi i Szczecinie. Dachser zwiększa również liczbę bezpośrednich międzynarodowych połączeń z Polski.

W ubiegłym roku zakończyły się dwa największe projekty inwestycyjne. Pierwszy to budowa nowego obiektu logistycznego pod Wrocławiem, na który składa się terminal przeładunkowy o powierzchni ok. 5300 mkw. oraz liczący ponad 14 000 mkw. magazyn wysokiego składowania. Drugi dotyczył rozbudowy terminala przeładunkowego w podłódzkim Strykowie, który uzyskał łączną powierzchnię 6500 mkw. oraz budynku biurowego o powierzchni ponad 2400 mkw., w którym mieści się krajowe biuro Dachser Polska oraz oddział regionalny. Firma dysponuje obecnie w Polsce 25 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni przeładunkowej oraz prawie 33 000 mkw. wysokiej jakości magazynów do obsługi logistyki kontraktowej.

– W czasie gdy otwieraliśmy polski oddział Dachser, na rynek wchodziły też inne firmy. My nie tylko z sukcesem weszliśmy na rynek, ale również zbudowaliśmy stabilną i niesamowicie dobrą organizację, która dzisiaj znajduje się w czołówce firm na rynku krajowym – powiedział Wolfgang Reinel, dyrektor logistyki w regionie Europy Centralnej i Północnej w Dachserze.

 

Ludzie i wartości

Zatrudnienie na poziomie 627 osób, to ponad 13 razy więcej niż na początku działalności, gdy w firmie pracowało 46 pracowników. Co najważniejsze średni staż pracy w firmie wynoszący 4,5 roku oraz współczynnik rotacji na poziomie 9% świadczą o tym, że Dachser Polska to nie tylko prężnie rozwijająca się firma logistyczna, ale też dobry pracodawca. Firma podąża za precyzyjnie określonymi wartościami takimi jak zrównoważony rozwój, lojalność, zaangażowanie i szacunek. To podstawa kreowania przyjaznego środowiska pracy, które sprzyja rozwojowi zawodowemu.

 

Gotowi na przyszłość

– Trwająca pandemia, choć przyniosła wiele nowych wyzwań, to nie stanęła na drodze rozwoju Dachsera w Polsce. W 2021 r. w dalszym ciągu stawiamy sobie ambitne wyzwania i wierzymy, że uda się nam je osiągnąć – powiedział dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachsera Polska

15 lat działalności Dachsera w Polsce to czas ciągłego rozwoju. Efektem jest silna pozycja na rynku i zaufanie polskich eksporterów, które stanowią solidną podstawę do dalszego wzrostu.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C