Dachser w rankingu TOP 100 europejskich dostawców usług logistycznych

C

08-02-2022

W nowym rankingu „TOP 100 in European Transport and Logistics Services” przygotowanym przez Fraunhofer Center for Applied Research on Supply Chain Services (SCS), Dachser po raz kolejny zajął wysoką pozycję w poszczególnych segmentach rynku usług logistycznych.

W przewozach drobnicowych (LTL) dostawca zajął drugie miejsce, natomiast w transporcie całopojazdowym (FTL) uplasował się na dziewiątej pozycji. W obu obszarach Dachser utrzymał swoją pozycję z ostatniego badania opublikowanego dwa lata temu. Firma poprawiła natomiast wynik, awansując z siódmego na piąte miejsce, w transporcie specjalistycznym dla przemysłu spożywczego i motoryzacyjnego, obejmującego przewóz produktów ciekłych i sypkich. W ujęciu wyłącznie dostawców usług logistycznych zajmujących się transportem żywności Dachser Food Logistics jest trzeci na rynku.

W tym roku po raz pierwszy Fraunhofer SCS opublikował również ranking usług frachtu lotniczego i morskiego. Dziesiąte miejsce Dachsera w tej kategorii, plasuje firmę w czołówce europejskich dostawców.

W ogólnym rankingu europejskich firm logistycznych, uwzględniającym również dostawców usług kurierskich, pocztowych, przewoźników itp., Dachser zajmuje 15. miejsce. Natomiast w zestawieniu tylko z bezpośrednią konkurencją i ich wynikami w wyżej wymienionych segmentach rynku, firma lokuje się na siódmym miejscu w Europie.

PROMOCJA

PROMOCJA

Badanie TOP 100 to najbardziej szczegółowe i najpopularniejsze opracowanie na temat europejskiego rynku logistycznego. Dostarcza najważniejszych danych na temat wielkości rynku, segmentów i obrotów największych operatorów logistycznych w Niemczech i Europie. Wyniki kolejnego badania TOP 100 niemieckiego rynku logistycznego zostaną opublikowane pod koniec 2022 roku.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C