Dachser wśród najbardziej dynamicznych eksporterów w Polsce

C

20-01-2023

Polski oddział Dachsera zajął wysoką pozycję w prestiżowym rankingu „Najbardziej dynamiczni eksporterzy”, który został przygotowany przez redakcję Dziennika Rzeczpospolita.

W zestawieniu pojawiło się 50 firm działających w Polsce, które prężnie rozwijały współpracę ze spółkami zagranicznymi i osiągnęły wyjątkowo dobre wyniki finansowe. Ich przychody z eksportu w 2021 roku przekroczyły 200 mln zł i stanowiły minimum 20% udziału w przychodach ogółem.

Rok 2021 był dla Dachsera rekordowy. Polski oddział firmy osiągnął skonsolidowany przychód netto w wysokości ponad 719 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 30% w porównaniu z rokiem 2020. Przychody z eksportu przekroczyły 664 mld zł, a ich udział w przychodach ogółem stanowił blisko 93%.

– Za Dahcserem i całą branżą logistyczną kilka wyjątkowych lat z dużymi zakłóceniami w łańcuchu dostaw. Sprostaliśmy tych wyzwaniom i umocniliśmy naszą pozycję na arenie międzynarodowej, czego dowodem jest wysoka pozycja w rankingu „Najbardziej dynamicznych eksporterów” – powiedział Michał Simkowski, dyrektor logistyki europejskiej w Dachserze w Polsce

Polski oddział firmy od 16 lat obsługuje eksporterów i importerów w transporcie ładunków drobnicowym, logistyce kontraktowej oraz frachcie lotniczym i morskim, a także specjalistycznych i kompleksowych usługach dla sieci sklepów remontowo-budowlanych i branży chemicznej. Aktualnie w kraju działa dziesięć oddziałów Dachsera, w których zatrudnionych jest ponad 670 osób. Jednostki obsługują w sumie blisko 100 regularnych połączeń dziennie. Pod względem wolumenu przesyłek najwięcej dostaw z Polski jest realizowanych do Niemiec, Francji, Danii, Czech i Austrii.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C