Eurowag przejmuje Grupę Inelo

C

25-10-2022

Grupa Inelo kontrolowana od 2018 roku przez fundusz private equity Innova/6 SCA SICAV-RAIF z grupy Innova Capital, została przejęta przez Eurowag.

Eurowag przejmuje 100% udziałów polskiej spółki. Tym samym rozszerza swoje portfolio o dostawcę nowoczesnych rozwiązań do zarządzania czasem pracy i flotą, obecnego na 16 europejskich rynkach i praktycznie podwaja swoją bazę urządzeń telematycznych. Wartość transakcji to ponad 300 mln euro. Przed Grupą Inelo otwierają się nowe możliwości na europejskim rynku rozwiązań dla transportu, z kolei założyciel i dyrektor generalny Eurowagu, Martin Vohánka podkreśla, że akwizycja przyspieszy rozwój zintegrowanej platformy typu end-to-end i pozwoli uczynić branżę CRT wydajniejszą i bardziej transparentną.

Grupa Inelo od 20 lat wyposaża sektor TSL w cyfrowe systemy satelitarnej lokalizacji pojazdów oraz oprogramowania do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców. Przez ostatnie kilka lat, działając w ramach funduszu Innova Capital, dokonała czterech strategicznych akwizycji spółek: NUSS, Marcos Bis, CVS Mobile oraz FireTMS. Umożliwiło to grupie dynamiczny rozwój i przekształcenie się z lokalnego gracza w lidera w Europie Środkowej i Wschodniej. Ponadto po ostatnich akwizycjach Grupa Inelo stała się też numerem jeden na rynku TMS w Polsce.

Obecnie około 87 tys. pojazdów ma zainstalowane urządzenia telematyczne Grupy Inelo, z oprogramowania do rozliczania czasu pracy korzysta ok. 100 tys. kierowców, a blisko 60 tys. jest rozliczanych w ramach usługi OCRK. Ponadto polska spółka zaopatruje 43 inspekcje kontrolne w 23 krajach w narzędzia pozwalające nadzorować międzynarodowy transport drogowy.

– Jesteśmy beneficjentem fali digitalizacji branży komercyjnego transportu drogowego i ten potencjał dostrzegła Grupa Eurowag. Cieszę się, że dzięki partnerstwu z Eurowagiem będziemy mogli kontynuować rozwój oferty „one stop shop” dla sektora CRT na terenie całej Europy, a łącząc siły z paneuropejskim liderem znacznie przyspieszymy – mówi Magdalena Magnuszewska, prezes Grupy Inelo.

Eurowag został założony w 1995 roku i jest ogólnoeuropejską zintegrowaną platformą płatności i mobilności, skoncentrowaną na branży komercyjnego transportu drogowego. Rozwiązania Eurowagu ułatwiają funkcjonowanie małym i średnim firmom z branży CRT w całej Europie. W 2022 roku została włączona do indeksu giełdowego FTSE 250 na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych.

Przejęcie Grupy Inelo umacnia pozycję Eurowagu w Polsce, czyli w kraju, który jednocześnie posiada największą flotę transportową w całej UE i jest liderem na europejskim rynku komercyjnych przewozów drogowych. Ponadto umożliwia ekspansję m.in. w kierunku Słowenii, Chorwacji i Serbii oraz zapewnia oprogramowanie dla służb publicznych w 23 krajach EU, pozwalające nadzorować branżę CRT.

– Ta strategicznie ważna dla nas transakcja nie tylko znacząco powiększa skalę działalności Eurowag, ale także przybliża nas do celu, jakim jest dostarczenie w pełni zintegrowanej, cyfrowej i kompleksowej platformy typu end-to-end dla klientów z sektora komercyjnego transportu drogowego. Grupa Inelo rozszerza naszą sieć o ok. 87 tys. pojazdów ciężarowych wyposażonych w urządzenia telematyczne i umacnia naszą pozycję czołowego dostawcy rozwiązań do zarządzania flotą dla branży CRT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Co ważne, dodaje także nowe produkty do naszej platformy do zarządzania czasem pracy. Z niecierpliwością czekamy na powitanie Magdaleny Magnuszewskiej oraz całego zespołu Inelo w Eurowag i współpracę z nimi – mówi Martin Vohánka.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C