Frigo Logistics rozwija fracht morskie, lotniczy i kolejowy

C

30-06-2022

Frigo Logistics rozpoczęło obsługę transportu multimodalnego: kolejowego, morskiego i lotniczego. W ramach utworzonego działu frachtu lotniczego i morskiego w Błoniu k. Warszawy, firma zwiększa swoje doświadczenie realizując transport do miejsc z całego świata.

Mimo najtrudniejszej od lat sytuacji na globalnym rynku spedycyjnym popyt na transport międzynarodowy jest wysoki. Frigo Logistics realizuje teraz globalnie dostawy produktów świeżych i mrożonych oraz niespożywczych, np. opakowań do żywności, sprzętu elektronicznego czy nawet podzespołów i komponentów dla branży motoryzacyjnej. Zasięg działań operatora obecnie obejmuje praktycznie cały świat.

– Cieszę się, że nasze doświadczenie w zakresie logistyki mamy szansę przenieść na znacznie większą skalę. Dzięki zaufaniu partnerów, obecnych, ale także nowych, realizujemy liczne transporty spożywcze, jak m.in. import mrożonych produktów z Dalekiego Wschodu czy eksport mrożonek na Bliski Wschód. Jako nieliczni w Polsce organizujemy również transporty kolejowe w temperaturze kontrolowanej do Chin. To niezwykle ciekawy i rozwojowy rynek. Wszystko to buduje nasz profesjonalizm na arenie międzynarodowej i pozwala na włączenie w nasze portfolio również spedycji produktów niespożywczych, chociaż to właśnie żywność była i jest podstawą naszej działalności – mówi Łukasz Wyszkowski, kierownik działu frachtu morskiego i lotniczego Frigo Logistics.

Rozwój multimodalnej, międzynarodowej działalności Frigo Logistics umożliwia m.in. zespół doświadczonych ekspertów oraz przystąpienie do międzynarodowej organizacji CLN (Combined Logistics Networks). Firma planuje również wstąpić do Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA – The International Air Transport Association), co pozwoli jej na bezpośrednią współpracę ze wszystkimi liniami lotniczymi na świecie.

– Realizujemy wiele ciekawych projektów i rośniemy z każdym miesiącem. Jestem niezwykle dumny z budowanych przeze mnie działów i tego, jak szybko rozszerzamy naszą działalność. Dynamika rozwoju jest na tyle intensywna, że rozpoczęliśmy już poszukiwania lokalizacji na kolejny magazyn Frigo Logistics. Wierzę, że będzie to kolejny krok do sukcesywnego rozwoju tego obszaru w bogatym portfolio firmy – dodaje Łukasz Wyszkowski.

Uslugi w transporcie kolejowym, morskim i lotniczym Frigo Logistics opierają się m.in. na eksporcie i imporcie w systemie „od drzwi do drzwi”, odprawach celnych i fiskalnych oraz ubezpieczeniu ładunku w całym zakresie. Co więcej, w przypadku ładunków w transporcie lotniczym, Frigo Logistics dostarcza przesyłkę własnym transportem drogowym.

W przypadku transportu morskiego, operator zapewnia doradztwo w zakresie handlu zagranicznego, uzgadniania kontraktowej bazy dostawy zgodnie z Incoterms 2010 (ang. International Commercial Terms), tj. Międzynarodowymi Regułami Handlu oraz prawidłowości wymaganych dokumentów handlowych i transportowych.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C