Grupa Raben przejęła Bexity

C

24-03-2022

Grupa Raben, podpisała umowę przejęcia 100% udziałów austriackiej spółki Bexity od jej obecnego właściciela, holdingu Mutares. Transakcja rozpoczęta w grudniu 2021 r. dopiero niedawno została zaakceptowana przez urząd antymonopolowy.

W wyniku transakcji ponad 500 pracowników i 16 oddziałów spółki Bexity z centralą w Wiedniu, dołącza do Rabena. Poprzedni właściciel, holding Mutares, przejął spółkę pod koniec 2019 roku i w ciągu ostatnich 24 miesięcy z sukcesem ją zrestrukturyzował. Firma Bexity jest teraz gotowa na kolejny krok, którym jest rozwój w ramach grupy działającej w sektorze logistyki.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy powitać pracowników, klientów i dostawców spółki Bexity w Grupie Raben. Austria doskonale wpisuje się w naszą mapę Europy, będąc mostem pomiędzy Niemcami i Włochami, jak również węzłem łączącym kraje Europy Środkowej – mówi Ewald Raben, dyrektor generalny Grupy Raben.

Współpraca pomiędzy Rabenem i Bexity w dostawach przesyłek drobnicowych trwa już od ponad 10 lat. Wiele z terminali Bexity oferuje bezpośrednie połączenia kolejowe, a dystrybucja krajowa realizowana jest właśnie tym środkiem transportu, co wspiera ochronę środowiska.

Sieć drobnicowa Brexity istnieje od 1986 roku i jako pierwsza oferowała całodobową obsługę na terenie całej Austrii. Spółka przewozi ponad 10 tysięcy przesyłek dziennie. Austria jest już 15 krajem, w którym grupa ma swoje oddziały.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C