GXO rozszerza działalność w Niemczech

C

29-06-2022

GXO Logistics ogłosiło dzisiaj strategiczną decyzję znacznego zwiększenia swojego udziału w rynku logistyki magazynowej w Niemczech w ciągu najbliższych pięciu lat.

Niemiecki rynek logistyki kontraktowej jest szacowany na 20 mld dolarów rocznego obrotu i ma rosnąć w tempie prawie 3,5% do 2023 roku, co stanowi wyjątkową okazję do rozwoju dla GXO.

– Widzimy ogromny potencjał rozwoju w Niemczech, dlatego stworzyliśmy doświadczony zespół, który pomoże nam zrealizować ten cel – powiedział Richard Cawston, prezes GXO na Europę.

Szefem niemieckiego oddziału GXO został Heiko Oberländer posiadający ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży logistycznej. Heiko Oberländer pracował wcześniej w DSV, gdzie był odpowiedzialny za globalny rozwój biznesu, szczególnie w branży motoryzacyjnej i elektronicznej. Pełnił również funkcje kierownicze w firmach Panalpina i Rhenus Logistics.

GXO należy do globalnych liderów logistycznych w sektorze modowym oraz e-handlu. Firma zamierza wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w tym obszarze oraz sukcesy osiągane w branży spożywczej, aby pozyskać nowych klientów na rynku niemieckim.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C