Kuehne+Nagel debiutuje na liście Fortune Global 500

C

08-08-2022

Po raz pierwszy Grupa Kuehne+Nagel znalazła się na liście Fortune Global 500, opracowywanej corocznie przez magazyn Fortune. Z obrotem 36 699 miliardów CHF w roku podatkowym 2021, Kuehne+Nagel zajmuje 396 miejsce na światowej liście i 9 miejsce w Szwajcarii.

Lista Fortune Global 500 to najbardziej rozpoznawalny ranking największych światowych spółek giełdowych, mierzący przede wszystkim roczne obroty i zyski. Firmy z listy Fortune Global 500 wygenerowały obrót w wysokości 37,8 bln USD w 2021 r., ponad jedną trzecią światowego PKB.

Kuehne+Nagel to największy na świecie spedytor morski i lotniczy, zajmujący znaczące pozycje w logistyce drogowej i kontraktowej. Odnotowało wyjątkowo dobre wyniki w roku finansowym 2021 i kontynuowało ten trend w pierwszej połowie 2022 roku.

– Kuehne+Nagel wykazało się zdolnością do adaptacji i proaktywnego reagowania na częste zmiany, zachodzące wokół nas. Grupa udowodniła swoją wartość, a także zademonstrowała istotną rolę, jaką logistyka odgrywa dla całego społeczeństwa. Debiut na liście Fortune Global 500 odzwierciedla pomyślny rozwój Kuehne+Nagel jako człowej grupy logistycznej na świecie – mówi Joerg Wolle, przewodniczący rady dyrektorów Kuehne+Nagel International AG.

Firma Kuehne+Nagel została również niedawno doceniona przez firmę doradczą Gartner za swoje zorientowanie na klienta, pionierskie rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i wizjonerskiego podejścia w zakresie logistyki 3PL.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C