Odprawy zdalne zyskują na popularności

C

12-11-2021

Odprawy zdalne to odprawy celne bez fizycznej obecności agencji celnej, wykonywane na odległość. W ciągu ostatniego roku znacznie zyskały na popularności. Cyfryzacja systemów celnych sprawia, że cały proces odprawy uległ nie tylko usprawnieniu, ale przyniósł wymierne oszczędności dla klientów.

– W ostatnim czasie ponad 50% odpraw wykonywanych w agencjach celnych AsstrA w Białymstoku i Kuźnicy odbywa się zdalnie. Ten sposób odprawy niesie ze sobą wiele korzyści dla klienta. Na przykład, gdy mamy do czynienia z dużym transportem z Chin, gdzie część towaru transportowana jest pociągiem, część przyjeżdża ciężarówkami, a jeszcze część statkiem do portu w Gdańsku w dalszym ciągu możemy odprawić całe zamówienie w jednej agencji celnej. Taka forma współpracy z klientem umożliwia utrzymanie wysokiej jakości kompleksowej obsługi – podkreśla kierownik agencji celnej AsstrA Polska w Kuźnicy, Dorota Klim-Siemieńczuk.

Sama procedura zgłoszenia towaru się nie zmienia. Dokumenty, które klient do tej pory przedstawiał fizycznie podczas odprawy, teraz może wysłać na skrzynkę mailową agencji, która świadczy usługi zdalnej odprawy celnej.

– Odprawa zdalna to wymierna korzyść dla podmiotów dokonujących obrotu towarowego z zagranicą, ale również dla przewoźników, nie tylko ze względu na elastyczność wyboru miejsca, ale i czasu odprawy celnej. Poprzez umożliwienie takiego rodzaju obsługi, nawet eksporty towarów, które są ładowane w piątki lub po popołudniu po zakończeniu pracy agencji celnych nie stoją z załadunkiem przez weekend. Klient ma możliwość zgłoszenia towaru przez całą dobę, w dogodnej dla siebie lokalizacji na terenie całego kraju. Dzięki cyfryzacji mamy możliwość skrócenia czasu przestojów samochodów, a co za tym idzie, zachowana jest płynność międzynarodowych dostaw – dodaje Dorota Klim-Siemieńczuk.

PROMOCJA

PROMOCJA

Międzynarodowy dostawca usług transportowo-logistycznych AsstrA-Associated Traffic AG oferuje odprawy celne na terenie Niemiec, Litwy, Białorusi, Rosji i Polski. Agencje celne AsstrA w Polsce znajdują się na Terminalu Samochodowym w Koroszczynie, Białymstoku oraz na przejściu granicznym w Kuźnicy.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C