Raben przejmuje Luible Logistik

C

13-09-2021

Grupa Raben, z początkiem września przejęła spółkę Luible Logistik GmbH. Rozszerza w ten sposób swoją sieć drobnicową na rynku niemieckim i umacnia pozycję w transporcie kolejowo-drogowym.

Wraz z fuzją, Raben przejmuje oddział Luible w Leipheim, w Górnej Szwabii, a także wszystkich 130 pracowników. To rodzinne przedsiębiorstwo ma doskonałą strategiczną lokalizację w pobliżu skrzyżowania autostrad A7 i A8 oraz w ważnym regionie gospodarczym. Specjalizuje się w międzynarodowym transporcie drobnicowym. Ponadto spedytor organizuje dystrybucję towarów, które wymagają szczególnej uwagi, np. niebezpiecznych.

– Jestem bardzo zadowolony, że możemy rozszerzyć naszą sieć o Luible, zwłaszcza, że pierwszy kontakt nastąpił zupełnie niespodziewanie. W okresie pandemii, kiedy mieliśmy do czynienia z dużym wolumenem przesyłek, spółka Luible spontanicznie pomogła nam w trudnościach. Tak doszło do pierwszych rozmów, które następnie się rozwinęły – mówi Ewald Raben, dyrektor generalny Grupy Raben.

Spółka Luible istnieje na rynku od 1949 roku, a pod obecną nazwą działa od sześciu lat, po połączeniu czterech firm spedycyjnych. Spółka oferuje transport drogowy i kolejowy, a także logistykę kontraktową. Generuje roczny obrót w wysokości 14 milionów euro. Własna flota 55 pojazdów jest bardzo nowoczesna i spełnia wymogi europejskiej normy emisji spalin Euro 6. Dzięki integracji z Grupą Raben, klienci mogą skorzystać ze znacznie wydajniejszej i większej sieci z 39 oddziałami w całych Niemczech. W całej Europie Grupa Raben zatrudnionych jest ponad 10 000 pracowników. Ponadto, Grupa dysponuje 8500 pojazdami transportowymi i powierzchnią magazynową wynoszącą około 1,2 mln metrów kwadratowych.

PROMOCJA

PROMOCJA

– Umowa z Rabenem oferuje nam nowe możliwości w Niemczech i Europie. Podjęliśmy tę decyzję w gronie całej rodziny – mówi René Mick, partner zarządzający Luible GmbH.

Dzięki przejęciu Luible, Raben rozszerza swoją sieć przesyłek drobnicowych w Niemczech i zyskuje pierwszorzędną lokalizację dla swojego oddziału w regionie metropolitalnym Górnej Szwabii. W ostatnich latach Raben dynamicznie inwestował na rynku niemieckim i konsekwentnie realizował swoją długoterminową strategię budowania własnej, niezależnej transportowej sieci drobnicowej.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C