Rhenus i C. Hartwig Gdynia razem

C

29-07-2021

Grupa Rhenus rozszerza swoją obecność na polskim rynku poprzez planowaną akwizycję polskiej firmy spedycyjno-logistycznej C. Hartwig Gdynia. Przejęcie odbywa się od Grupy OTL i podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe.

Dzięki temu przejęciu Rhenus wzmacnia swoją globalną sieć lotniczą i oceaniczną oraz rozszerza swoją pozycję w Europie Wschodniej. Dziewięć nowych polskich lokalizacji w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Katowicach i Koroszczynie oraz trzy lokalizacje w Hamburgu, Felixstowe i Nowym Jorku uzupełnia istniejącą sieć lokalizacji Rhenus w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii i USA.

– C. Hartwig Gdynia umożliwia nam nie tylko znaczące wzbogacenie istniejącej sieci, ale także otwarcie nowych rynków o nowe lokalizacje – podkreśla Tobias Bartz, członek zarządu. – Szczególnie w obszarze frachtu morskiego spodziewamy się znacznego wzmocnienia naszych transportów.

  1. Hartwig Gdynia to jedna z czołowych firm na polskim rynku transportowo-spedycyjno-logistycznym, ukierunkowana na spedycję morską i lotniczą oraz transport lądowy. Ponadto działa na arenie międzynarodowej i oferuje klientom i wykonawcom rozwiązania w zakresie spedycji multimodalnej, magazynowania i logistyki projektowej.

Przejęcie nadal wymaga zgody rady nadzorczej Grupy OTL, zgody organów antymonopolowych oraz pewnych działań strukturalnych. Po spełnieniu tych warunków zakończenie przejęcia spodziewane jest w październiku 2021 rok.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C