Rohlig Suus Logistics stawia na dywersyfikację

C

03-08-2022

W ostatnim roku finansowym największy polski operator logistyczny zwiększył przychody o 71% osiągając rekordowy w historii przedsiębiorstwa poziom niemal 2 mld zł.

Dywersyfikacja biznesu, rozwój cyfrowych narzędzi dla klientów oraz inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne to tylko niektóre elementy strategii rozwoju Rohlig Suus Logistics, które napędzają wzrost firmy.

– Od lat Rohlig Suus Logistics stawia na budowanie bezpieczeństwa operacyjnego, poprzez dywersyfikację, zarówno pod względem geograficznym, obsługiwanych branż, oferowanych produktów, jak również równomiernego zaangażowania w import i eksport. Kolejnym ważnym elementem jest kompleksowość naszych usług. Zapewniamy klientom pełen wachlarz możliwości: od audytu łańcuchów dostaw, poprzez ich przemodelowanie i wdrażanie dedykowanych rozwiązań. Ostatnie, wymagające lata pokazały, że ta strategia nie tylko pozwoliła nam na stabilne funkcjonowanie, ale również na osiągnięcie dobrych wyników finansowych – mówi Piotr Chmielewski, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

 

Lider transportu morskiego

W 2021 r. firma osiągnęła przychody na poziomie 1,978 mld zł. Największy udział we wzroście Rohlig Suus Logistics miał transport morski. W transporcie drobnicowym (LCL) wolumen wzrósł aż o ponad 30% r/r, natomiast w całokontenerowym (FCL) o ponad 15% r/r. Istotny wzrost, ponad 40-procentowy, firma odnotowała również w transporcie lotniczym, 20% w kolejowym, a w drogowym 9%.

– Niewątpliwie ważnym filarem naszej działalności jest transport morski, gdzie każdego roku zwiększamy nasz udział w rynku. Po latach rozwoju produktu morskiego do Azji oraz Ameryki Północnej coraz większe działania kierujemy na rynki Ameryki Południowej. To właśnie w tę stronę coraz częściej spoglądają nasi klienci – mówi Andrzej Kozłowski.

 

Polska firma o globalny zasięgu

W 2021 r. Rohlig Suus Logistics kontynuował rozwój działalności międzynarodowej, umacniając pozycję w Azji, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W ubiegłym roku finansowym firma rozwinęła m.in. transport multimodalny z Azji, polegający na połączeniu frachtu lotniczego z kolejowym lub drogowym, a także rozbudowała swoją ofertę do Ameryki Południowej.

Już teraz Rohlig Suus Logistics operuje w ponad 30 oddziałach, a we współpracy z niemieckimi biurami Röhlig i własnymi oddziałami w Europie ma zasięg globalny. Polski operator dostarcza towary na 6 kontynentów, wykorzystując przy tym transport morski, lotniczy, kolejowy, drogowy i intermodalny.

 

Kompleksowa przyszłość

W ubiegłym roku finansowym polski operator logistyczny postawił na rozwój oferty w obszarze doradczym, uruchamiając m.in. specjalną jednostkę SUUS Advisory, zajmującą się wsparciem klientów w zarządzaniu łańcuchami dostaw, projektowaniu sieci i centrów dystrybucyjnych oraz kompleksowym zarządzaniu dostawami i koordynacją działań wszystkich zaangażowanych partnerów w ramach formuły Control Tower. Klienci mogą również skorzystać z usług zespołu Logistics Solution Design, zajmującego się tworzeniem specjalistycznych rozwiązań dostosowanych do bieżących potrzeb przedsiębiorstw, a także optymalizacją procesu zarządzania zapasami magazynowymi (VMI). Rohlig Suus Logistics rozwija również ofertę z obszaru 4PL, polegającą na zleceniu jednemu operatorowi logistycznemu zarządzania całym łańcuchem dostaw i logistyką.

Rohlig Suus Logistics inwestuje także w rozwój narzędzi udostępnianych własnym pracownikom i klientom. Do ich rąk niespełna miesiąc temu oddany został nowy moduł Visibility. Nowa funkcja umożliwia zarządzanie przesyłkami w czasie rzeczywistym dzięki powiązaniu portalu klienta z aplikacjami kierowców. Klient ma dostęp do listy wszystkich zleceń i może w szybki i łatwy sposób podejrzeć ich szczegóły, a gdy występują nietypowe zdarzenia w trakcie przewozu, alerty w aplikacji i powiadomienia mailowe pozwalają na błyskawiczną reakcję. Wkrótce do portalu dołączą kolejne rozwiązania m.in. śledzenie przesyłek morskich, lotniczych i kolejowych, podgląd lokalizacji pojazdu w serwisie FTL oraz możliwość zlecenia przez odbiorcę usług dodatkowych.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C