Skuteczne ubezpieczenia i twarde dane zapewniają rozwój

C

03-02-2022

Współpraca pomiędzy Zego i ABAX rozpoczęła się w Wielkiej Brytanii w 2020 roku, a teraz ten udany model ubezpieczeń opartych na danych rozszerza się na Europę: ostatnio skutecznie zadziałał w Holandii i został zaimplementowany we Francji.

Zego i ABAX mogą teraz ogłosić rozpoczęcie działalności w Holandii, a jednocześnie rozszerzenie działalności we Francji. Dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu danych, Zego może wyceniać polisy znacznie dokładniej, co oznacza, że firmy flotowe zaoszczędzą zarówno czas, jak i pieniądze.

– Rozszerzone partnerstwo z ABAX oznacza, że możemy kontynuować nasz rozwój w Europie, jednocześnie zapewniając elastyczne i przystępne cenowo ubezpieczenia tysiącom firm flotowych i pomagając im tym samym oszczędzać czas i pieniądze – mówi Sten Saar, dyrektor generalny i współzałożyciel Zego.

 

Skuteczna kontrola

Światowej klasy rozwiązanie telematyczne ABAX pomaga Zego zapewnić firmom flotowym większą kontrolę nad sposobem zarządzania ich zasobami, pozwalając tysiącom menadżerów flot w całej Europie zwiększyć wydajność biznesową, zmniejszyć ryzyko i zaoszczędzić pieniądze na składkach ubezpieczeniowych.

Po zainstalowaniu małego urządzenia telematycznego ABAX w samochodzie służbowym lub dostawczym, zarówno Zego, jak i klient mogą zobaczyć, jak kierowcy pojazdów zachowują się na drodze. Firma Zego wykorzystuje te informacje do dzielenia się z kierowcami spostrzeżeniami w celu poprawy ich jazdy, a ostatecznie do obliczania cen składek przy odnowieniu polisy.

Jednym z rozwiązań Zego dla flot jest opcja oparta na użytkowaniu, która pomaga zapewnić, że składki zawsze będą odzwierciedlać pozytywne lub negatywne zmiany sezonowe w działalności klientów. Na przykład, kiedy niektóre floty klientów Zego zostały zredukowane z powodu ograniczeń związanych z zamknięciem, ich miesięczne koszty ubezpieczenia zmniejszyły się średnio o 64%.

Inną opcją, która pojawiła się dzięki współpracy Zego i ABAX, jest polisa ryczałtowa. W przeciwieństwie do opcji opartej na podstawie użytkowania, ubezpieczenie według stawki ryczałtowej jest bardziej opłacalną opcją dla firm flotowych o stałym wysokim przebiegu i wymaganiach.

– Rozwiązanie ABAX, obejmujące proste w instalacji urządzenie, pozwoli również menedżerom flot na śledzenie pojazdów i monitorowanie zachowania kierowców, dając im cenny wgląd w wydajność całej floty i potencjalne dodatkowe oszczędności paliwa i emisji. Pomoże im to również w prowadzeniu w pełni zgodnej z przepisami ewidencji podatkowej, która udowodni, że pojazdy były wykorzystywane wyłącznie do celów służbowych, eliminując groźbę dodatkowych opłat podatkowych – mówi Craig Allan, dyrektor partnerstwa globalnego.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C