Targi Kielce solidarne z Ukrainą

C

04-03-2022

Targi Kielce wspólnie z innymi polskimi ośrodkami wystawienniczymi wystosowały apel skierowany do Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego (UFI). Dokument dotyczy natychmiastowego zawieszenia członkostwa w UFI wszystkich firm i organizacji branży wystawienniczej pochodzących z Federacji Rosyjskiej.

W imieniu firm targowych apel do UFI (fr. Union des foires internationales) złożyła Polska Izba Przemysłu Targowego. Oficjalne pismo podpisali przedstawiciele zarządu rady PIPT: Tomasz Kobierski – prezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, Grażyna Grabowska – prezes zarządu Targów w Krakowie oraz Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce.

– Mam nadzieję, że inne ośrodki targowe należące do UFI pójdą za naszym przykładem. Zależy nam na tym, aby konsekwencje napaści na Ukrainę dotknęły także ośrodki targowe w Rosji, w tym również rosyjskich wystawców. Staramy się jak najbardziej pomóc uciekającym z terenów objętych wojną: prowadzimy zbiórkę niezbędnych rzeczy, które następnie przekażemy potrzebującym. Ofiarowaliśmy również schronienie przedstawicielce Targów Kielce na Ukrainie oraz jej najbliższym jak również możliwość pracy – wyjaśnia dr Andrzej Mochoń.

Polska branża wystawiennicza zjednoczyła siły. Apel ośrodków targowych do Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego ma skłonić je do zastosowania sankcji wobec przedstawicieli Federacji Rosyjskiej w UFI. Działanie jest przejawem walki o wartości europejskie i zarazem aktem solidarności z innymi organizacjami światowymi potępiającymi działania rosyjskie.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C