Transporeon zostaje częścią Trimble

C

15-12-2022

12 grudnia 2022 r. Trimble ogłosił, że przejmuje firmę Transporeon. Wartość transakcji wyniosła 1,88 mld euro.

Transporeon to platforma do zarządzania transportem przeznaczona dla załadowców, spedytorów, przewoźników i detalistów, umożliwiająca przesyłanie i zarządzanie ładunkami oraz ich monitorowanie. Z jej usług korzysta 145 000 przewoźników i 1400 nadawców. Jest zintegrowana z ponad 3000 cyfrowych systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem, magazynem i flotą. W 2022 platforma obsłużyła ponad 25 mln przewozów. Dotychczas właścicielem Transporeonu była brytyjska spółka inwestycyjna Hg. Uzyskana ze sprzedaży kwota to ponad dwukrotność pierwotnie zainwestowanej. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w pierwszej połowie 2023 r., z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków, w tym zgód organów regulacyjnych.

Przez ostatnie 15 lat platforma bezustannie się rozwijała i przynosiła zysk. Jej przejęcie natychmiast odbiło się pozytywnie na wynikach Trimble’a.

– Pod przywództwem Stephana Siebera i utalentowanego zespołu zarządzającego firma Transporeon wykazała szybki wzrost i rosnącą liczbę nowych klientów. Jej rozwiązania są głęboko powiązane z pracą przewoźników i spedytorów i jesteśmy przekonani, że platforma będzie odgrywać coraz ważniejszą rolę w modernizacja łańcuchów dostaw na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę, która jeszcze bardziej umocni nasz rozwój i pozwoli zaoferować jeszcze lepsze narzędzia telematyczne klientom Transporeonu w Europie i Trimble’a na rynku północnoamerykańskim – powiedział Rob Painter, dyrektor generalny Trimble.

W 2023 roku Transporeon ma wygenerować około 190 milionów euro przychodów, co stanowi około 25% wzrostu rok do roku. Oczekuje się, że marże brutto firmy wyniosą około 80%, a skorygowana marża EBITDA wyniesie około 30%.

Działalność Transporeonu będzie raportowana w ramach segmentu transportu firmy Trimble.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C