UPS przejmie Grupę Bomi

C

08-08-2022

Transakcja rozszerzy możliwości UPS w oferowaniu kompleksowych usług dla logistyki opieki zdrowotnej oraz zwiększy skalę i doświadczenie firmy w Europie i Ameryce Łacińskiej

UPS ogłosił plan przejęcia Grupy Bomi, międzynarodowego dostawcy usług logistycznych dla sektora medycznego. Dzięki tej transakcji, sieć UPS Healthcare w Europie i Ameryce Łacińskiej, powiększy się o zlokalizowane w 14 krajach obiekty chłodnicze, a do zespołu dołączy 3000 wysoko wykwalifikowanych pracowników Grupy Bomi.

Grupa Bomi od 1985 r. świadczy usługi dla sektorów medycyny i farmacji, stosując dopasowane do potrzeb klientów podejście. Firma zbudowała długotrwałe relacje biznesowe z ponad 150 międzynarodowymi klientami na całym świecie.

Władze Grupy Bomi, w tym dyrektor Marco Ruini, będą pełnić w niej swoje role, także po zamknięciu transakcji, aby zapewnić płynność w obsłudze klientów Grupy Bomi. Pracownicy nadal będą zajmować swoje stanowiska, również po połączeniu jej z UPS.

Dzięki transakcji, UPS Healthcare zyska dodatkową powierzchnię wielkości 391 tys. mkw. i ponad 350 pojazdów chłodniczych. Transakcja odegra kluczową rolę w dostarczaniu leków i terapii biologicznych nowej generacji, które coraz częściej wymagają logistyki wrażliwej na czas i temperaturę.

Przejęcie Bomi jest częścią systematycznej ekspansji sieci i usług UPS Healthcare w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na logistykę w medycynie i farmacji. Od 2020 roku UPS Healthcare podwoiło globalny zasięg, włączając w to transakcję z Bomi. Ostatnie inwestycje obejmują nowo wybudowane, najnowocześniejsze placówki logistyczne dla branży medycznej w Niemczech i Australii oraz rozbudowane obiekty na Węgrzech i w Holandii.

W ostatnim czasie firma UPS Healthcare udoskonaliła również usługę UPS Premier, która umożliwia priorytetyzację i śledzenie przesyłek o znaczeniu krytycznym z dokładnością do 3 metrów w dowolnej części globalnej sieci UPS. UPS Premier zapewnia klientom UPS Healthcare lepszą widoczność, kontrolę i niezawodność.

Zamknięcie transakcji przewidywane jest przed końcem 2022 r., pod warunkiem uzyskania wymaganych przepisami prawa opinii i zgód. Wartość i warunki transakcji nie są obecnie ujawniane. Rolę doradcy finansowego UPS pełnił J.P. Morgan Securities LLC.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C