DB Schenker ma nową dyrektor finansową

C

02-02-2023

W połowie grudnia 2022 r. Jolanta Zwolińska objęła stanowisko wiceprezes i dyrektor finansowej klastra Europy Północno-Wschodniej w firmie DB Schenker.

Do obowiązków nowej dyrektor należy m.in. kształtowanie i realizacja polityki finansowej i współtworzenie strategii firmy w regionie, wsparcie projektów rozwojowych, optymalizacja procesów oraz nadzór nad płynnością finansową przedsiębiorstwa.

Jolanta Zwolińska ma bogate doświadczenie w budowie i rozwoju zespołów finansowych, optymalizacji funkcji finansowych w organizacjach, wdrażaniu systemów ERP (SAP), zrobotyzowanych rozwiązań automatyzacji procesów i narzędzi klasy BI.

Przed dołączeniem do zespołu DB Schenkera, związana była z przedsiębiorstwem logistycznym Gefco, gdzie pełniła funkcję dyrektor finansowej w klastrze Europy Centralnej obejmującym siedem krajów. Wcześniej zajmowała stanowiska menadżerskie w spółce LINK oraz PKP Energetyce, w których to firmach odpowiedzialna była m.in. za zarządzanie finansami i kierowanie dużymi zespołami. Przez wcześniejsze 8 lat kariery zawodowej pracowała w Deloitte przy doradztwie biznesowym.

Jolanta Zwolińska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie ukończyła studia magisterskie z finansów i bankowości oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych. Ma również dyplom CEMS Master‘s in International Management.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C