Dziesięciu nowych stażystów w Dachserze Polska

C

21-11-2022

Program stażowy Dachsera w Polsce działa od 11 lat. Staże są płatne, realizowane w pełnym wymiarze godzin i nie mają charakteru zwykłych praktyk. Oprócz normalnej pracy w konkretnych działach stażyści rozwijają się zawodowo poprzez udział w szkoleniach. W tym roku, w drodze rekrutacji, wyłoniono 10 osób.

Program stażowy w Dachsera jest skierowany do absolwentów szkół średnich oraz wyższych. W ciągu najbliższych 12 miesięcy adepci poznają tajniki pracy w działach dyspozycji, czarteru, obsługi klienta, sprzedaży, administracji palet i ubezpieczeń, fakturowania, przetwarzania zleceń oraz w magazynie logistycznym i przeładunkowym.

Każdy stażysta przejdzie przez kolejne działy według  indywidualnego planu przy wsparciu mentora. Po zakończonym stażu młodzi profesjonaliści będą mieli szansę kontynuować karierę w firmie.

– Projekt powstał z myślą o młodych osobach wiążących swoją przyszłość z logistyką, które chciałyby pracować w Dachserze. Od 2010 r. skorzystało z niego ponad 80 uczestników, a około połowa z nich do dziś związana jest firmą – mówi Eliza Rocławska, kierownik ds. rozwoju i szkoleń w Dachserze Polska

 

Od stażysty do doświadczonego pracownika

Jednym z absolwentów programu stażowego, kontynuującym karierę w Dachserze jest Oskar Sztuk, który obecnie pracuje jako lider zespołu w oddziale w Sosnowcu. Jest odpowiedzialny za pracę dyspozytorów.

– Udział w programie stażowym pozwolił mi na zdobycie obszernej wiedzy na temat branży TSL i stanowił płynną kontynuację moich studiów. Dzięki stażowi poznałem także firmę Dachser. Podczas szkolenia zaskoczyło mnie rzetelne podejście do współpracy ze mną. Byłem traktowany jako pełnoprawny pracownik i realizowałem potrzebne zadania. Otrzymywana pensja była adekwatna do wykonywanej pracy, co było dla mnie ogromnym plusem. Zdecydowałem się kontynuować swoją karierę w Dachserze, ponieważ cenię sobie dobrą atmosferę, otwartość i dobrą komunikację. Ważne są dla mnie także możliwości rozwoju oraz zachowanie przestrzeni na samodoskonalenie. To właśnie otrzymałem od firmy, zarówno na poziomie lokalnym, jak i europejskim – mówi Oskar Sztuk.

 

Teoria spotyka się z praktyką

Oprócz programu stażowego od 2014 roku Dachser realizuje program studiów dualnych we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu. W ramach projektu studenci łączą teorię z praktyką: po 9 tygodniach zajęć na uczelni biorą udział w 9-tygodniowym stażu w jednym z oddziałów Dachsera. W ten sposób absolwenci tego kierunku mogą pochwalić praktyką zawodową i dyplomem ukończenia studiów jednocześnie.

Logistyka to szybko rozwijająca się branża, wpływająca na wszystkie sfery biznesu i życia. Wiąże się z technologią, automatyzacją, robotyzacją i digitalizacją procesów, ale przede wszystkim z logistykami, czyli ludźmi, którzy pracują w tej branży. Według Raportu 2021 Bergman Engineering logistyk jest jednym z pięciu najbardziej poszukiwanych zawodów w polskim przemyśle. To specjalista posiadający wiedzę techniczną i ekonomiczną, znający języki obce i sprawnie poruszający się w środowisku informatycznym.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C