GXO partnerem Uniwersytetu Łódzkiego

C

22-02-2023

GXO Logistics ogłosił 22 lutego 2023 roku nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Łódzkim w ramach programu „Akademia Kariery”, którego celem jest zapoznawanie studentów z branżą logistyczną.

– Nowe partnerstwo z Uniwersytetem Łódzkim rozszerza nasze możliwości dzielenia się wiedzą i prezentowania szans rozwoju zawodowego w logistyce dla najzdolniejszych studentów w Polsce – powiedziała Joanna Borkowska-Iwanek, dyrektorka ds. zasobów ludzkich GXO na Polskę i Czechy. – Cieszymy się na współpracę z Uniwersytetem Łódzkim, którego studenci będą poznawać ciekawą i dynamiczną branżę łańcucha dostaw oraz przygotowywać się do budowania kariery. GXO ma w okolicy Łodzi pięć centrów logistycznych obsługujących klientów z obszaru dóbr szybkozbywalnych oraz dla majsterkowiczów.

„Akademia Kariery” została opracowana przez działy operacji i zasobów ludzkich GXO w Polsce w celu zwiększania możliwości edukacyjnych i zawodowych. Firma rozpoczęła program na początku 2022 roku we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie i Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Od tego czasu z sukcesem zorganizowano dla studentów wykłady online i stacjonarne, wizyty i staże w centrach logistycznych GXO oraz różne możliwości rekrutacji. GXO zostało również partnerem kierunku zarządzanie projektami logistycznymi.

– Bardzo cieszymy się z partnerstwa z GXO. Ta współpraca pomoże nam wzmocnić nasz kierunkowy wieloletni projekt – „Akademia Praktyka Logistyka”, w ramach którego studenci poznają praktyczne aspekty logistyki. Razem będziemy wspierać naszych studentów w rozwijaniu umiejętności niezbędnych logistykom i pokazywać im możliwości kariery, co jest szczególnie istotne w czasach, gdy wysoce wydajne i odporne łańcuchy dostaw są coraz bardziej krytyczne dla globalnej gospodarki. Podpisana umowa pokazuje również rosnące znaczenie budowania sieci kontaktów na płaszczyźnie uczelnia wyższa – biznes. – stwierdziła dr hab. Agnieszka Bukowska – Piestrzyńska, profesor Uniwersytetu Łódzkiego i kierownik Katedry Logistyki i Innowacji.

GXO działa w Polsce od 2006 roku i zatrudnia ponad 2900 pracowników w 15 centrach logistycznych w całym kraju.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C