Kim Ruymbeke nową prezes w UPS

C

03-06-2022

Firma UPS powołała Kim Ruymbeke na nową prezesa regionu Europy Wschodniej. To pierwszą kobieta w historii firmy, która objęła to stanowisko w Europie.

Będzie odpowiedzialna za operacje paczkowe na jednym z najszybciej rozwijających się rynków europejskich oraz wspieranie efektywnego połączenia regionu z kluczowymi europejskimi i globalnymi rynkami eksportowymi. Jednym z wyzwań czekających nową prezes jest sprostanie rosnącym potrzebom e-handlu.

Kim rozpoczęła karierę w UPS w 2003 roku w dziale finansowym w Belgii. Przez lata regularnie awansowała w strukturach firmy obejmując szereg kierowniczych stanowisk m.in. w siedzibie regionu europejskiego UPS w Belgii oraz w globalnej centrali firmy w Atlancie. Na ostatnim stanowisku, jako wiceprezes ds. finansów i księgowości, kierowała realizacją europejskiej strategii planowania finansowego i analizy, obejmującą swoim zasięgiem całą Europę.

27 maja w Polsce odbyła się inauguracja programu NEXT, który w tym roku został objęty patronatem UPS Polska. Nowo mianowana Prezes wygłosiła przemówienie online do polskiej publiczności, podkreślając, że obecnie możemy stworzyć przestrzeń dla nowego pokolenia kobiet-przedsiębiorców. Uczestniczki wydarzenia zorganizowanego przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, miały okazję wysłuchać rad Kim Ruymbeke, a także porozmawiać z przedstawicielami polskiego oddziału UPS.

Program NEXT ma na celu wspieranie edukacji kobiet, które zajmują się prowadzeniem mikro oraz małych firm, i których aspiracją jest rozwijanie swoich biznesów oraz ekspansja na zagraniczne rynki. W ramach inicjatywy, polskie przedsiębiorczynie mogą korzystać z mentoringu biznesowego oraz brać udział w bezpłatnych wykładach, seminariach i szkoleniach.

UPS aktywnie wspiera przywództwo kobiet, włączając się w liczne kampanie promujące firmy zarządzane przez kobiety oraz inwestując w partnerstwa społeczne. Dąży również do zwiększenia reprezentacji pań w zarządzie firmy. Aktualnie, w UPS jedną trzecią kadry kierowniczej stanowią kobiety, a odsetek pań w zarządzie sięga 46%.

– Rozwój globalnego rynku jest kluczowy, jeśli zależy nam na rozwijaniu bardziej inkluzyjnej, zrównoważonej i prosperującej gospodarki. Europa Wschodnia to miejsce, w którym jest bardzo dużo wysoko wykwalifikowanych pracowników i wiele rozwijających się gałęzi przemysłu. Jestem dumna, że mogę kierować zespołem, który koncentruje się na zapewnieniu wzrostu importu oraz eksportu dla firm w tym regionie – mówi Kim Ruymbeke, prezes regionu Europy Wschodniej w UPS.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C