Nowa dyrektor finansowa FM Logistic

C

06-04-2021

22 marca 2021 stanowisko dyrektora finansowego w FM Logistic Centralna Europa objęła Marta Zonik. Podlegać jej będą działy: finansowy, księgowości, kontrolingu, zakupów i prawny w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Nowa dyrektor finansowa będzie wchodzić w skład zespołu zarządzającego firmą tzw. komitetu dyrektorów w regionie i raportować bezpośrednio do Daniela Franke, dyrektora zarządzającego FM Logistic Centralna Europa. Funkcjonalnie podlegać będzie również dyrektorowi finansowemu Grupy FM. Do jej obowiązków należeć będzie m.in. przygotowywanie i wdrażanie strategii finansowej firmy w regionie, analiza inwestycji, planowanie budżetu, raportowanie wyników finansowych, kontrola wewnętrzna, nadzór nad zakupami oraz wszelkimi umowami i kontraktami firmy.

Marta Zonik ma wieloletnie doświadczenie w finansach, zdobyte między innymi w branżach logistycznej, materiałów budowlanych i konsultingu. Karierę zawodową rozpoczęła w PricewaterhouseCoopers. Po blisko 11 latach pracy przeniosła się do CRH, firmy z branży materiałów budowlanych obejmując różne stanowiska i w 2015 roku została zastępcą dyrektora finansowego grupy w Polsce. W 2017 roku dołączyła do Ceva Logistics jako wiceprezes ds. finansów na Europę Wschodnią. Począwszy od 2019 roku przejęła odpowiedzialność za finanse w Europie Środkowo-Wschodniej obejmującej rynki 10 krajów. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, posiadaczką certyfikatu ACCA.

Marta Zonik zastąpiła w FM Logistic Adama Bzdela.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C