Nowy dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w CHEP Europe

C

11-01-2022

Alejandro Tostado został powołany na stanowisko dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju i spraw rządowych w CHEP Europe. Od dnia 1 stycznia podlega Juanowi Jose Freijo, ze spółki Brambles, który odpowiada za te same kwestie w skali globalnej.

W ramach swoich obowiązków Alejandro Tostado będzie odpowiedzialny za wdrażanie firmowej strategii zrównoważonego rozwoju oraz realizację opracowywanie pionierskich regeneracyjnych łańcuchów dostaw w całej Europie. Wiąże się to z koniecznością zdefiniowania narzędzi i procesów potrzebnych do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju firmy CHEP na rok 2025 oraz włączenia zrównoważonego rozwoju do propozycji wartości, jaką firma oferuje klientom i dostawcom. Tostado będzie również odpowiedzialny za kwestie rządowe i regulacyjne w regionie europejskim, co oznacza m.in. współpracę z organami władzy podczas opracowywania i wdrażania gospodarki obiegu zamkniętego przez firmę CHEP.

Alejandro Tostado dołączył do firmy CHEP w 2002 roku jako analityk biznesowy, a następnie zajmował różne stanowiska w działach sprzedaży i rozwoju biznesu. W 2009 roku przeniósł się do pionu CHEP Iberia, gdzie objął stanowisko kierownik regionalnego zespołu ds. kluczowych klientów. Dwa lata później został awansowany na stanowisko dyrektora zespołu ds. kluczowych klientów. Przez ostatnich siedem lat pełnił funkcję starszego dyrektora, gdzie zdobył bogate doświadczenie w zarządzaniu i rozwijaniu portfela klientów, opracowywaniu strategii współpracy z klientami oraz budowie reputacji firmy jako innowacyjnej i zrównoważonej.

– Alejandro znakomicie rozumie sposób funkcjonowania europejskiego łańcucha dostaw i naszej branży oraz wie, jak dbać o relacje z klientami. Jestem pewien, że jego zaangażowanie i spójność z misją CHEP pomogą nam wzmocnić zrównoważony profil modelu biznesowego i kontynuować pracę zespołów na dotychczasowym, znakomitym poziomie – uważa Juan Jose Freijo, z Brambles, spółki nadrzędnej grupy CHEP, globalny dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju.

PROMOCJA

PROMOCJA

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C