Nowy prezes Dachsera w Polsce

C

18-01-2022

1 stycznia 2022 roku prezesem Dachsera w Polsce został Michał Simkowski. Zastąpił na dr. inż. Grzegorza Lichocika, który kierował firmą od 2007 roku.

Michał Simkowski ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży logistycznej. Z Dachserem związany jest od blisko 14 lat, odpowiadał m.in. za rozbudowę sieci oddziałów oraz rozwój organizacji w Polsce. W ostatnim czasie kierował oddziałami w Strykowie, Gdańsku i Rzeszowie. Karierę zawodową rozpoczynał w Spedpolu, następnie pracował w DB Schenkererze. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Łódzkim.

W nowej roli Michał Simkowski będzie odpowiedzialny za działalność operacyjną i wyznaczanie strategicznych kierunków rozwoju Dachsera w Polsce. Nominacja ma na celu dalsze wzmacnianie pozycji firmy na polskim rynku oraz rozwój oferty usług w zakresie transportu ładunków drobnicowych, logistyki kontraktowej, a także specjalistycznych i kompleksowych usług dla sieci sklepów remontowo-budowlanych DACHSER DIY Logistics i branży chemicznej DACHSER Chem Logistics.

– Dachser Polska w ciągu ostatnich 15 lat stał się dynamicznie rozwijającą się firmą o ugruntowanej pozycji na rynku. Jestem przekonany, że doświadczenie i sprawdzone umiejętności Michała pozwolą mu skutecznie rozwijać Dachser Polska oraz przyczynią się do wielu kolejnych sukcesów firmy – powiedział Wolfgang Reinel, dyrektor logistyki w północno-wschodniej Europie w Dachserze.

 

Zmiany w strukturze organizacyjnej

W związku z awansem Michała Simkowskiego obowiązki kierownika oddziału w Gdańsku tymczasowo przejął Jarosław Witkowski, kierownik oddziałów w Poznaniu i Szczecinie. Natomiast zarządzanie oddziałem w Rzeszowie przejął Paweł Parcz, obecny kierownik oddziału w Sosnowcu.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C