Zmiany w zarządzie DHL Freight Polska

C

26-10-2022

Marek Skowroński objął stanowisko dyrektora zarządzającego DHL Freight Polska, dołączając do struktur DP DHL.

Marek Skowroński jest związany z branżą logistyczną od ponad 20 lat. W ostatnich latach zajmował stanowisko VP Land Transport w DB Schenkerze, gdzie odpowiadał za biznes lądowy w sześciu krajach. Ma szeroką wiedzę biznesową i zna dynamicznie zmieniający się rynek, a specjalistyczne doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw i rozwiązaniach logistycznych w transporcie drogowym zdobył u jednego z czołowych operatorów oraz, zdobyte. Marek Skowroński jest także absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Akademii Psychologii Przywództwa.

Jako dyrektor zarządzający DHL Freight Polska będzie odpowiedzialny za rozwój organizacji na rynku polskim, zwiększanie udziału w rynku oraz poszerzanie grona klientów korzystających z usług świadczonych przez firmę. Kluczowym celem będzie stworzenie strategii zapewniającej pełne wykorzystanie potencjału firmy w Polsce.

– Wykorzystamy szerokie możliwości, jakie daje skala naszego biznesu. DHL to globalny lider logistyki i marka doskonale rozpoznawalna wśród klientów. Bycie częścią tak dużej i silnej europejskiej sieci drobnicowej to duży potencjał. Wspólnie z zespołem będziemy pracowali nad zwiększaniem udziałów w rynku. Musimy stawiać sobie ambitne cele, tak, aby wkrótce stać się pierwszym wyborem klientów mających potrzeby w transporcie lądowym – podkreśla Marek Skowroński.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C