Aliexpress i Świat Przesyłek łączą siły

C

11-02-2022

W polskich miastach pojawiły się nowe urządzenia do odbioru paczek. Należąca do grupy Cainiao maszyna Aliexpress stanęła już m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu czy też Łodzi. Za procesy logistyczne i operacyjne odpowiedzialna jest polska firma Świat Przesyłek.

Aliexpress to jedna z najpopularniejszych platform handlu internetowego, a serwis grupy Cainiao jest jednym z topowych w branży e-handlu. Wcześniej dostawy były możliwe wyłącznie za pomocą zwykłych usług pocztowych, natomiast od tego roku czerwone i niebieskie maszyny w imponującym tempie instalowane są w całej Polsce.

 

Polska w globalnej sieci

PROMOCJA

PROMOCJA

Pojawienie się tych urządzeń nad Wisłą to efekt współpracy chińskiej grupy Cainiao z firmą Świat Przesyłek, alternatywnym operatorem, który świadczy usługi kurierskie na terenie Europy oraz niemalże całego świata.

– Rozwój sieci lokalizacji maszyn pocztowych jest dla nas działaniem, które traktujemy z misją: chcemy, aby Polacy nie musieli być uzależnieni od listonoszy czy kurierów i sami decydowali o tym, kiedy i w jakim czasie odbiorą zamówione przedmioty – mówi Piotr Kocoń, dyrektor Świata Przesyłek. Podmiot odpowiedzialny jest za opracowanie procesów logistycznych i operacyjnych, przygotowanie siatki dostaw do urządzeń oraz za poszukiwanie miejsc, gdzie mogą stanąć.

– Zainteresowanie punktami nadań i odbiorów rośnie od lat i jest wielokanałowe: z jednej strony są nimi zainteresowani sami klienci, którzy doceniają wygodną formę odbierania zakupionych przedmiotów, a z drugiej lokalni przedsiębiorcy i właściciele gruntów dostrzegają sposób na dodatkowy, stabilny zarobek z tytułu wynajmu – dodaje Piotr Kocoń.

 

Cel? Cała Polska!

Już teraz Polacy mogą odbierać swoje przesyłki z urządzeń zlokalizowanych w każdym województwie. Maszyny stoją we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz wielu innych polskich miastach. Strategia grupy Cainiao i Świata Przesyłek zakłada, że rok 2022 będzie stał pod znakiem poszerzania struktur i zwiększania liczby urządzeń na terenie Polski.

– Celem na najbliższe miesiące jest aktywacja 3000 maszyn zarówno dużych, jak i mniejszych miastach. Wymagania co do lokalizacji są niewielkie, bowiem poszukujemy gruntów o powierzchni 3 metrów kwadratowych w sąsiedztwie parkingów, z możliwością wykonania przyłącza elektrycznego. W zamian oferujemy atrakcyjne warunki finansowe, a wynajmujący mogą liczyć na długofalową współpracę – podkreśla Piotr Kocoń.

 

Ciągły rozwój e-handlu

Na popularność samodzielnego odbioru paczek oraz szybki wzrost handlu internetowego wpływa przede wszystkim zmiana przyzwyczajeń konsumentów. Bodźcem była pandemia. Statystyki wskazują, że obecnie ponad 150 tysięcy polskich przedsiębiorstw zdecydowało się na aktywną sprzedaż swoich produktów i usług przez internet. W siłę rosną również platformy typu marketplace, będące punktem styku pomiędzy przedsiębiorcą, a klientem. Do grona największych graczy należą podmioty zarówno polskie, jak i zagraniczne: Allegro, OLX, Ebay, Amazon czy też właśnie Aliexpress.

– Podsumowanie roku 2021 w wynikach finansowych Świata Przesyłek potwierdza wspomniane trendy. Firma zanotowała wzrost ilości przesyłek w e-handlu aż o 37% względem 2020 roku – mówi Piotr Kocoń, właściciel Świata Przesyłek.

Sam odbiór przesyłek za pomocą urządzeń jest niezwykle łatwy dla użytkowników. Po otrzymaniu potwierdzenia umieszczenia zamówionego przedmiotu w pocztomacie, otrzymujemy jednocześnie kod odbioru. Wystarczy go wprowadzić na ekranie urządzenia i poczekać na otwarcie skrytki.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C