Elektryczne Fordy dla Deutsche Post DHL

C

08-12-2022

Ford Pro i Deutsche Post DHL Group podpisały porozumienie, na mocy którego do końca 2023 roku do floty DHL dołączy 2000 elektrycznych aut dostawczych.

Umowa obejmuje pełny pakiet rozwiązań do zarządzania flotą, w tym dostęp do oprogramowania E-Telematics i ładowarek Ford Pro.

Deutsche Post DHL Group zainwestuje w obecnej dekadzie 7 mld euro w budowanie transportu o zerowej emisji netto. Deutsche Post DHL Group planuje do 2030 roku 60% udział pojazdów elektrycznych we własnej flocie, które będą wykorzystywane przy dostawach i odbiorze przesyłek. Obecnie dołączy do nich linia modeli elektrycznych Ford Pro, w tym nowy E-Transit.

Ford Pro przekazał już pierwsze E-Transity, które dołączyły do floty Deutsche Post DHL Group w kilku krajach na całym świecie i są wykorzystywane na końcowym etapie dostaw do adresatów. Auta dołączają do floty Deutsche Post DHL Group w najbardziej pracowitym okresie roku. Ponadto firma zakończyła zakupy modeli specjalnych Forda Pro z niestandardową zabudową, wykorzystywanych do dostaw w centrach niemieckich miast.

Porozumienie podpisane przez Forda i Deutsche Post DHL Group otwiera przed firmami możliwości opracowania przyszłych produktów, jak również nowych rozwiązań cyfrowych i systemów ładowania akumulatorów pojazdów. Poza wcześniejszym dostępem do innowacyjnych koncepcji, Ford Pro umożliwi Deutsche Post DHL Group korzystanie z modeli testowych i usług monitoringu, ponieważ obie firmy analizują możliwość rozszerzenia usług o kolejne rynki na całym świecie.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C