GLS otwiera 46 filię w Polsce

C

16-03-2022

Operator kurierski zagęszcza sieć w południowo-wschodniej Polsce. W ciągu trzech lat planuje otworzyć ok. 20 kolejnych oddziałów w całym kraju.

Najnowsza filia GLS Poland znajduje się w Zamościu przy ul. Strefowej 9. Jest wyposażona w 32 bramy kurierskie, trzy bramy rozładunkowo-załadunkowe oraz magazyn o powierzchni 900 mkw. Przepustowość obiektu wynosi 6 tys. przesyłek dziennie. Paczki z zamojskiego oddziału będzie codziennie obsługiwało ok. 20 kurierów oraz dwa samochody wahadłowe. Co ważne, filia jest zlokalizowana w miejscu z dobrym dostępem do dróg krajowych nr 17 i 74.

– Oddział w Zamościu znajduje się niemal w równej odległości od naszych filii w Lublinie i Przemyślu. Będzie obsługiwał przede wszystkim południową część województwa lubelskiego. Systematycznie zagęszczamy sieć operacyjną, by była jak najbardziej elastyczna. Jest to szczególnie istotne w kontekście rosnącego wolumenu przesyłek B2C. Chcemy być jak najbliżej klientów. Ich oczekiwania i potrzeby są w centrum naszej uwagi, i jest to punkt odniesienia również w przypadku planowania inwestycji infrastrukturalnych – mówi Małgorzata Markowska, rzecznik GLS Poland. Z tego powodu GLS intensywnie rozwija również sieć punktów nadania i odbioru Szybka Paczka. W tej chwili dostępnych jest ok. 4500 tego rodzaju punktów w całej Polsce. Działają w modelu shop-in-shop, czyli w istniejących sklepach lub punktach usługowych z godzinami otwarcia dogodnymi dla nadawców i odbiorców indywidualnych. Dodatkowo GLS prowadzi firmowe punkty Szybkiej Paczki w samych centrach Krakowa i Wrocławia oraz na osiedlu Oświecenia w Poznaniu.

 

Rozbudowa infrastruktury bazowej

Rozbudowa infrastruktury bazowej jest kluczowym elementem strategii rozwoju GLS. W 2020 r. firma otworzyła trzy nowe filie, a w ubiegłym roku kolejne cztery. Aktualnie, łącznie z nowym oddziałem w Zamościu, ma już 46 tego typu obiektów. To nie koniec inwestycji. Firma ma w planach budowę nowego centrum regionalnego na Górnym Śląsku, a w nieco dalszej perspektywie budowę nowej centralnej sortowni.

– Zakładamy, że będzie działać już w latach 2023-24. Zamierzamy też sukcesywnie otwierać nowe filie, zarówno własne, jak i partnerskie. W ciągu trzech lat chcemy ich mieć dodatkowo ok. 20, a więc blisko 50% więcej niż obecnie – mówi Tomek Zwiercan, dyrektor zarządzający GLS Poland. Podkreśla, że firma planuje inwestycje w wieloletnim cyklu. – Jeśli założymy, że w ciągu trzech lat rynek urośnie o 30%, to trzeba odpowiednio zwiększać przepustowość i efektywność sieci operacyjnej, czyli inwestować w infrastrukturę bazową, a także rozwijać flotę oraz wdrażać narzędzia cyfrowe do dalszej optymalizacji procesów.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C