GLS przejmuje Tousfacteurs

C

24-06-2022

Grupa GLS podpisała umowę przejęcia francuskiej firmy technologiczno-logistycznej Tousfacteurs. Zajmujący się ostatnim etapem procesu dostawy przesyłki, założony w 2015 r. paryski start-up specjalizuje się w opracowywaniu cyfrowych i zrównoważonych rozwiązań wzbogacających ofertę e-handlu.

Grupa GLS współpracuje z Tousfacteurs od 2019 roku, wykorzystując oferowane przez francuską firmę przyjazne dla środowiska dostawy rowerowe na terenie Paryża. Współpraca między firmami rozszerzyła się wraz z wdrożeniem przez Grupę GLS innowacyjnych rozwiązań cyfrowych Tousfacteurs, w tym autorskiej usługi Track & Engage, dzięki której dostawa jest dla odbiorcy doświadczeniem w pełni cyfrowym i wizualnym, jednocześnie działając jako kanał marketingowy pozwalający angażować klientów.

Grupa GLS będzie stosowała usługi Tousfacteur na większą skalę, zapewniając swoim klientom zrównoważone i cyfrowe rozwiązania na etapie doręczenia przesyłki. Tousfacteurs będzie nadal obsługiwał swoich dotychczasowych klientów pod kierownictwem dwóch założycieli firmy: Benjamina Levine i Youssefa Tagemouati.

– Dzięki przejęciu Tousfacteurs wzmocnimy nasz potencjał w zakresie rozwiązań cyfrowych i przyjaznych środowisku – mówi Nicolas Robert, dyrektor zarządzający GLS France. – Tousfacteurs zapewni nam szybki dostęp do wspaniałych, innowacyjnych rozwiązań, co pozwoli nam na doskonalenie w jednym z najważniejszych dla nas obszarów, jakim jest doświadczenie klienta.

– Bardzo cieszy nas, że możemy otworzyć ten nowy rozdział w naszej podróży – komentują Benjamin Levine i Youssef Tagemouati, założyciele Tousfacteurs. – Mamy teraz dostęp do dużej międzynarodowej sieci GLS i będziemy mogli skalować naszą działalność znacznie szybciej, zachowując jednocześnie cel, który przyświecał nam od samego początku: opracowywanie innowacyjnych, zrównoważonych i efektywnych rozwiązań dla firm kurierskich i ich klientów.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C