InPost rozbudowuje elektryczną flotę

C

21-11-2022

InPost i Arval Service Lease Polska z Grupy BNP Paribas zawarły długoterminową umowę najmu elektrycznych samochodów dostawczych. Flota firmy kurierskiej wzbogaci się m.in. o 100 Fordów E-Transitów.

Nowe auta, które trafią do floty InPostu w 2022 zapewniają 250 km zasięgu oraz 12 m sześć. przestrzeni załadunkowej. Modele wybrane przez InPost mają nadwozie L3 w kolorze białym. Ich moc wynosi 184 KM, pojemność użytkowa akumulatorów to 67 kWh, a dopuszczalna masa pojazdu 3500 kg. Kontrakt obsługuje diler Forda Brzezińska z Łodzi. Umowa wynajmu samochodów została zawarta na okres 60 miesięcy.

Na pokładzie każdego z samochodów jest m.in. automatyczna klimatyzacja, podgrzewane fotele, czujniki parkowania – z przodu i tyłu czy kamera 360 stopni.

InPost od lat inwestuje w elektryczne samochody i ma już ich kilkaset w swojej flocie. Po realizacji kontraktu z Fordem zdecydowanie przeważać będą w niej właśnie E-Transity. Co ciekawe, InPost ma w planach budowę sieci ładowarek EV zintegrowanych ze swoimi paczkomatami.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C