InPost w metrze i na przystankach w Rzymie, Manchesterze i Barcelonie

C

02-02-2023

InPost nawiązał nowe partnerstwa z operatorami sieci transportu publicznego w Rzymie, Manchesterze i Barcelonie. Mieszkańcy tych miast będą mogli skorzystać z sieci paczkomatów na przystankach autobusowych oraz stacjach metra. Jest to kolejny, strategiczny krok w rozwoju grupy na rynkach europejskich.

W 2022 roku Grupa InPost obsłużyła 744,9 mln przesyłek, o 44% więcej niż rok wcześniej. Na koniec 2022 roku InPost miał 27 939 paczkomatów, w tym w Polsce 19 306 oraz 8633 na rynkach międzynarodowych.

Firma kontynuuje ekspansję. Po Transport for London (TfL) nawiązała w ostatnim czasie współpracę z firmami zarządzającymi i koordynującymi transport publiczny europejskich metropolii: Transport Metropolitans de Barcelona (TMB), Transport for Great Manchester (TfGM) oraz ATAC S.p.A. Pozwoli to na rozbudowanie sieci paczkomatów w Manchesterze, Barcelonie oraz w Rzymie.

– Rosnące zainteresowane paczkomatami wśród mieszkańców europejskich miast jest dla mnie potwierdzeniem, że opracowanie formy dostawy, w której to użytkownik decyduje kiedy nada i odbierze swoją przesyłkę było rozwiązaniem na miarę naszych czasów. Zlokalizowanie maszyn w sąsiedztwie ciągów komunikacji zbiorowej ułatwi i przyspieszy korzystanie z naszych usług. Tylko w samym Manchesterze w obsługiwanym przez TfGM środkach komunikacji miejskiej dziennie odbywa się niemal 6 milionów przejazdów pasażerskich – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPostu.

Nowe partnerstwa znacząco polepszą dostępność usług oferowanych przez InPost. Tylko dzięki Transport for Great Manchester (TfGM) mieszkańcy aglomeracji Manchester odbywają 1,5 mld podróży rocznie . Od teraz w trakcie podróży będą mieli okazję skorzystać z nowych paczkomatów. Zostały one zlokalizowane w sąsiedztwie przystanków i stacji obsługiwanych przez przewoźnika. Z kolei w Hiszpanii umowa została podpisana z Transport Metropolitans de Barcelona, z której rocznie korzysta ponad 425 mln osób. Mieszkańcy stolicy Katalonii, mogą odebrać swoje przesyłki siedem dni w tygodniu w nowych automatach paczkowych na stacjach barcelońskiej kolejki w godzinach otwarcia danej stacji. Miesięcznie korzysta z kolejki średnio ponad 29 mln pasażerów. Ponadto w wyniku podpisanej umowy z ATAC, nowe paczkomaty zostaną umieszczone na stacjach trzech linii rzymskiego metra, które rocznie przewozi niemal 300 mln pasażerów (6 na linii A, 10 na linii B-B1, 5 na linii C.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C