Warto zatem wiedzieć, że proces ten można w pełni zautomatyzować, budując system bezobsługowego transportu wewnętrznego. Jakie wynikają z tego korzyści? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.
Duża oszczędność czasu
Podstawowym powodem, dla którego warto przynajmniej rozważyć inwestycję w bezobsługowy transport wewnętrzny, jest znaczące skrócenie procesów związanych z przenoszeniem różnego rodzaju towarów w obrębie zakładu.
Jeśli dziś transport np. półproduktów z magazynu na linię produkcyjną zajmuje nawet kilka minut i angażuje kilku pracowników, to jest tutaj pole do poprawy, w czym idealnie sprawdzi się właśnie system bezobsługowego transportu wewnętrznego. Pamiętajmy, że oszczędność czasu to również oczywista oszczędność pieniędzy.
Lepsze wykorzystanie kadr
Jeśli obecnie doświadczasz poważnych problemów kadrowych, które są wynikiem trudnej sytuacji na rynku pracy i braku możliwości uzupełnienia wakatów wartościowymi pracownikami, to jest to dobry powód, aby poszukać rezerw w obecnych kadrach.
Tutaj sugerujemy przyjrzeć się zakładowemu magazynowi. Zatrudnione w nim osoby mogą być nadmiernie obciążone obowiązkami związanymi z przyjmowaniem i dalszym transportowaniem towarów. Zautomatyzowanie transportu wewnętrznego daje szansę na przeniesienie części pracowników do tych działów, które najbardziej potrzebują wsparcia – na przykład na linię produkcyjną.
Mniejsze ryzyko strat
Zautomatyzowane, bezobsługowe systemy transportu wewnętrznego, w znaczącym stopniu ograniczają prawdopodobieństwo wystąpienia strat materiałowych. Nie popełniają błędów, nie wykazują się nonszalancją, nie mają gorszego dnia, dzięki czemu można się tutaj spodziewać ograniczenia liczby przypadków np. zniszczenia gotowych produktów czy surowców przeznaczonych do dalszej produkcji.
Przyspieszenie procesów produkcyjnych i logistycznych
Dla wielu przedsiębiorców jest to główny argument przemawiający za inwestycją w bezobsługowy transport wewnętrzny. Dzięki automatyzacji tego procesu można wpłynąć na realne zwiększenie wydajności pracy zakładu, chociażby za sprawą przyspieszenia procesu przyjęcia towarów w magazynie i ich dalszej dystrybucji na linie produkcyjne.
Duży krok w stronę pełnej automatyzacji
Większość przedsiębiorców działających w szeroko rozumianym przemyśle zdaje sobie sprawę z nieuchronności całkowitej automatyzacji produkcji. Wynika to z niedoboru pracowników, wysokich kosztów pracy, a przede wszystkim z coraz lepszej dostępności systemów automatyki przemysłowej, do których zaliczamy również bezobsługowe linie transportowe.
Inwestycja w taki system może stanowić jeden z kluczowych etapów na drodze do pełnej automatyzacji zakładu.
Więcej o korzyściach wynikających z inwestycji w bezobsługowy transport wewnętrzny przeczytasz w artykule na stronie https://promuskatowice.pl/artykuly/bezobslugowy-transport-wewnetrzny-korzystna-zmiana-w-funkcjonowaniu-zakladu/.
Od czego zacząć?
Planując realizację projektu, którego celem jest zautomatyzowanie transportu wewnętrznego, w pierwszej kolejności należy znaleźć odpowiedniego wykonawcę. Powinien to być partner, który zapewni kompleksową realizację inwestycji, od doradztwa technicznego, przez analizę potrzeb klienta, aż po projekt, wykonawstwo i uruchomienie gotowej instalacji, a w przyszłości także jej serwisowanie.
Na polskim i europejskim rynku szczególnie dobrą opinią cieszy się spółka PROMUS Katowice, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyzacji procesów przemysłowych.
Z pełną ofertą PROMUS Katowice zapoznasz się na stronie internetowej spółki https://promuskatowice.pl/.