Dachser przechodzi na zieloną energię

C

08-11-2021

Dachser zapowiedział, że od 1 stycznia 2022 roku będzie kupować energię elektryczną pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Ponadto firma zainstaluje i rozbuduje systemy fotowoltaiczne w swoich oddziałach, dzięki czemu czterokrotnie zwiększy produkcję zielonej energii elektrycznej we własnym zakresie.

Dotychczas z zielonej energii korzystały oddziały w Niemczech i Holandii. Teraz Dachser zasili nią 387 placówek w 42 krajach na całym świecie, zwiększając udział zielonej energii z około 60 do 100%. Ponadto firma znacznie zwiększy produkcję własnej energii odnawialnej, w pierwszej kolejności zainstaluje oraz rozbuduje systemy fotowoltaiczne na dachach swoich europejskich obiektów logistycznych i biurowych. Do 2025 r. ich moc wzrośnie czterokrotnie, do ponad 20 000 kWp mocy zainstalowanej elektrycznej.

– Kupując wyłącznie energię ze źródeł odnawialnych: wiatrową, słoneczną i wodną oraz zwiększając własną produkcję ekologicznej energii elektrycznej, realizujemy założenia naszej strategii ochrony klimatu w zakresie zmniejszanie śladu węglowego. Jednocześnie przyczyniamy się do rozwoju odnawialnych źródeł energii w Europie – powiedział Stefan Hohm, dyrektor rozwoju (CDO) w Dachser SE.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C