Data Modul i Jungheinrich – udana współpraca

C

02-11-2022

Data Modul jest jednym z czołowych światowych dostawców ekranów przemysłowych, rozwiązań dotykowych oraz wbudowanych systemów. Posiada cztery zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 45 000 mkw. i zatrudnia około 500 pracowników na całym świecie. Dzięki nowoczesnym technologiom i metodom produkcji jest w stanie realizować na najwyższym poziomie indywidualne rozwiązania dla międzynarodowych klientów.

Jeden z głównych zakładów zlokalizowany jest w Lublinie. Powierzchnia produkcyjna zajmuje 4000 mkw., zaś magazyn 12 000 mkw. z 7300 miejscami paletowymi.

Początki współpracy z firmą Jungheinrich sięgają ponad 15 lat wstecz, kiedy grupa Data Modul postanowiła zrealizować wspólnie pierwsze projekty na rodzinnym rynku w Niemczech.

Firma Data Modul była jednym z pierwszych klientów na Lubelszczyźnie, który zdecydował się na wyposażenie całego swojego magazynu w baterie litowo-jonowe. Obiekt został wyposażony także w wózki widłowe Jungheinrich do szerokich i wąskich korytarzy oraz regały magazynowe. Pracują tu wózki systemowe EKX 412 z prowadzeniem indukcyjnym i wózki wysokiego składowania ETV 214 z nawigacją magazynową. Dzięki niej możliwe jest wykonywanie operacji magazynowych nawet do 25% szybciej w porównaniu do pojazdów bez tego systemu. Pracę w magazynie wspiera także wózek podnośnikowy ERC 214 wraz z ciągnikiem EZS 350 z przyczepami, który realizuje zadania pomiędzy częścią produkcyjną, a magazynową.

Magazyn wysokiego składowania wyposażony został w regały o wysokości 8,7 m, system przepływowy Carton Flow, a także regały windowe LRK do dynamicznego składowania artykułów drobnych.

Korzystając z dobrych doświadczeń na niemieckim rynku, klient zdecydował się wyposażyć obiekt w system Jungheinrich WMS, który zdecydowanie zoptymalizował procesy w magazynie.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C