Elektryczne w Dachserze

C

23-03-2022

Dachser wdrożył do pracy w Porto elektryczną ciężarówkę Fuso. Dostawy paczek i przesyłek drobnicowych na określonym obszarze miasta wykonywać będą pojazdy zeroemisyjne.

Pierwsza niebiesko-żółta, elektryczna ciężarówka dotarła już do Porto. Od początku marca jeździ po „niepokonanym mieście”.

– Dachser Emission-Free Delivery zakłada dostawę w wybranych częściach miasta bez emisji zanieczyszczeń. Model ten zdobył już nagrodę niemieckiego Federalnego Ministerstwa Środowiska i do końca 2022 r. zostanie wprowadzony w jedenastu europejskich metropoliach, a jedną z pierwszych jest Porto – wyjaśnia Celestino Silva, dyrektor European Logistics Iberia w Dachserze.

Zeroemisyjna ciężarówka wypełniona paczkami i paletami wyrusza codziennie z położonego na północ od miasta oddziału, by dostarczyć towary do sklepów i prywatnych odbiorców w centrum. Jest to 7,5-tonowy elektryczny Fuso eCanter. Przy ładowności 2,9 tony i miejscu na 10 palet eCanter ma zasięg około 120 kilometrów.

Program Dachser Emission-Free Delivery został uruchomiony pilotażowo w grudniu 2018 r. w Stuttgarcie. Od tego czasu koncepcja ta jest stale rozwijana i została już wdrożona także we Fryburgu w Niemczech, Oslo i Pradze. Wkrótce do tej listy dołączy również Madryt. Do końca 2022 r. program obejmie jedenaście europejskich miast.

W ramach Dachser Emission-Free Delivery operator logistyczny dostarcza towar do centrów miast wyłącznie za pomocą pojazdów o zerowej emisji zanieczyszczeń oraz niższym poziomie hałasu. Firma planuje rozbudowę floty o kolejne pojazdy elektryczne wraz ze stacjami ładowania i weźmie udział w testach ciężarówek napędzanych wodorem. Jednocześnie podwaja wysiłki celem najefektywniejszego wykorzystania przestrzeni ładunkowej.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C