ESA logistika i VersaBox przypieczętowały współpracę

C

10-05-2022

W środę 13 kwietnia 2022 r. przedstawiciele ESA logistika oraz VersaBox SA podpisali list intencyjny o wzajemnej współpracy.

– Jest to naturalny efekt poszukiwania przez ESA logistika innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają zwiększać efektywność operacji. – Nawiązując tę współpracę tworzymy coś co nazwać możemy hubem innowacyjnym. Wraz z naszymi partnerami, jako integrator chcemy bowiem rozwijać i wdrażać nowoczesne technologie w branży TSL – mówi Łukasz Dziewanowski Dyrektor Zarządzający ESA logistika w Polsce.

ESA logistika to międzynarodowy operator logistyczny, cześć grupy Hitachi Transport System. VersaBox jest producentem autonomicznych robotów mobilnych i wózków widłowych. Dzięki współpracy możliwości obu stron zdecydowanie rosną.

– Jako producent cyfrowego systemu transportowego opartego na autonomicznych pojazdach, doceniamy perspektywę rozwijania technologii „na żywo” w ramach funkcjonowania w konkretnej lokalizacji. Nasz partner natomiast zyskuje możliwość wzbogacenia oferty o nowoczesne rozwiązania i zastosowania naszego systemu w intralogistyce – zaznacza Jacek Królik założyciel i prezes zarządu VersaBox SA.

– Pierwsze wspólne działania z VersaBox realizowaliśmy już kilka lat temu, cieszę się jednak, że teraz współpraca ta się zacieśni. Pozwoli nam to bowiem na utrzymanie tak ważnej synergii w procesach. VersaBox oferując nam dostęp do swojej mobilnej aplikacji obrazującej prace robotów na podstawie układu magazynowego i danych, pozwala na analizę obecnych procesów bezkolizyjnie dla pracy magazynów, a to przekłada się bezpośrednio na elastyczność operacji – dodaje Rafał Łuczak, kierownik ds. informatyki i wdrożeń w ESA logistika.

Współpraca ESA logistika i VersaBox to przykład wdrażania japońskiej idei LOGISTEED Hitachi Transport System, która ma łączyć w praktyce logistykę z ciągłym rozwojem i dążeniem do osiągania wyników przekraczających dotychczasowe możliwości.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C