Gefco testuje autonomicznego robota

C

21-12-2021

Gefco rozpoczyna testy autonomicznego robota mobilnego Stanley Robotics na placu składowym pojazdów Nanteuil-le-Haudouin we Francji. Robot Stan został zaprojektowany w celu optymalizacji przechowywania gotowych pojazdów na placach składowych.

Elektryczny robot, wykorzystujący najnowsze osiągnięcia w dziedzinie robotyki mobilnej oraz oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, potrafi przyjmować zamówienia, wykrywać i podnosić samochody, a następnie parkować je w odległości kilku centymetrów od siebie.

Podczas testu, dwa roboty Stan będą przemieszczać i parkować używane samochody w obszarze około 100 miejsc parkingowych. Następnie będą one usuwać pojazdy na żądanie i ustawiać je w gotowości do załadowania przez operatora na naczepy transportowe.

Celem projektu jest określenie, czy zastosowanie robotów pasuje do procesów logistycznych na terenie placów składowych Gefco. Szeroko zakrojone testy będą prowadzone w różnych scenariuszach na dużej liczbie samochodów. Odbędą się zgodnie ze standardami bezpieczeństwa, w strefie przeznaczonej dla robotów, zamkniętej dla nieupoważnionego personelu. W ramach pilotażu oceniona zostanie również integracja oprogramowania i narzędzi operacyjnych.

– Jednym z priorytetów Gefco jest wprowadzanie innowacji i wdrażanie nowych technologii. Test robota Stanley Robotics jest częścią tego podejścia do innowacji – mówi Vittorio Battaglia, prezes Gefco France.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C