GXO realizuje pilotażowy projekt z udziałem robota humanoidalnego

C

14-12-2023

Operator logistyki kontraktowej przeprowadza testy z udziałem robota humanoidalnego “Digit” firmy Agility Robotics. Platformą testową jest centrum logistyczne marki odzieżowej SPANX, zlokalizowane we Flowery Branch w USA, gdzie GXO zarządza operacjami magazynowymi obsługując zamówienia dla klientów bezpośrednich i sklepów.

Agility Robotics i GXO uczą “Digit” wykonywania powtarzalnych zadań, takich jak przenoszenie pojemników z autonomicznych robotów mobilnych (AMR) i umieszczanie ich na przenośnikach. Jego praca podnosi bezpieczeństwo pracy i odciążą pracowników, którzy mogą rozwijać się na stanowiskach logistycznych o większej wartości dodanej. GXO przeprowadziło ostatnio badanie, które potwierdza większe zaangażowania i satysfakcję pracowników zatrudnionych w magazynach wykorzystujących nowe technologie. Jeśli początkowa faza projektu okaże się sukcesem, będzie to początek szerszego wykorzystania “Digit” w 2024 roku. – Cieszymy się z możliwości udziału w pionierskim projekcie Agility Robotics, który stanowi ewolucję w technologii operacji magazynowych – powiedział Adrian Stoch, dyrektor ds. automatyzacji w GXO. – Jako lider w branży innowacji, GXO współpracuje z globalnymi firmami technologicznymi w celu opracowania i wdrożenia rozwiązań, które pomogą naszym klientom zwiększyć bezpieczeństwo, wydajność, produktywność i zaangażowanie pracowników w operacjach łańcucha dostaw.

“Digit” przy wzroście 1,80 m i wadze 63,5kg może podnieść nawet do 23 kg. Został zaprojektowany do pracy z ludźmi i może w łatwy sposób zostać dostosowany do obsługi różnych zadań magazynowych dzięki aktualizacjom oprogramowania. Jonathan Hurst, współzałożyciel i dyrektor ds. robotów w Agility Robotics, mówi: – Roboty wielofunkcyjne, które mogą współpracować z ludźmi, będą integralną częścią naszej przyszłości i cieszymy się, że możemy wspólnie z GXO pracować and rozwojem technologii do wykorzystania w branży łańcucha dostaw. Co ważne, nie ma potrzeby przeprojektowywania magazynu ani instalowania dodatkowej infrastruktury poza tą, która została już zaprojektowana z myślą o pracy ludzi.

Kuralamudhan Arutselvan, kierownik ds. automatyzacji i innowacji w GXO, dodaje: – Ten pilotażowy projekt stanowi kolejny kamień milowy na naszej drodze do ciągłej poprawy środowiska pracy dla naszych pracowników przy jednoczesnej optymalizacji naszych operacji dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym.

Christy Hillier, starsza dyrektorka ds. operacji w GXO, podsumowuje: – Rozwój automatyzacji, która zapewnia szybkość i precyzję w wykonywaniu powtarzalnych działań we współpracy z ludźmi, motywuje nas do tworzenia jeszcze bardziej atrakcyjnych miejsc pracy.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C