Nowy algorytm CHEP zwiększa liczbę odzyskanych palet w Europie o 500 tys. rocznie

C

18-05-2023

Firma zajmująca się współdzieleniem palet wprowadza najlepszy w branży system do zarządzania relacjami z klientami, optymalizując procesy odbioru palet oraz możliwości cyfrowe w całej organizacji.

CHEP, globalny dostawca rozwiązań z branży łańcucha dostaw, działa na rzecz cyfrowej transformacji swojej działalności, w tym sposobu zarządzania odbiorem palet ze swojego europejskiego call center, które znajduje się w Lizbonie w Portugalii. Podobne pilotażowe projekty przeprowadzane są także poza Europą, w USA i Brazylii.

Rok temu wystartowaliśmy z projektem „Predict project”, wprowadzając koncepcję odzyskiwania nośników opartą na danych. Dzięki technologii wykorzystującej samouczenie się maszyn w połączeniu z danymi zebranymi od producentów, dostawców i klientów detalicznych opracowaliśmy szereg algorytmów, które tworzą cotygodniowe zadania dla pracowników call center. Narzędzie zarządza odbiorami nośników z ponad 100 tys. lokalizacji i w zeszłym roku pomogło nam zwielokrotnić odbiór o 500 tys. sztuk, co zwiększa wydajność łańcucha dostaw i wspiera zrównoważony rozwój – mówi Alfonso Martín, dyrektor organizacji Productivity Solutions w CHEP Europe

Ambitny cel firmy CHEP to całkowite przeprojektowanie modelu do współdzielenia palet i udoskonalenie wiodącego na świecie rozwiązania. Marka chce budować nowe możliwości firmy oraz identyfikować innowacyjne opcje zwiększania wartości dla klienta. Podstawą jest tu transformacja cyfrowa, która wykorzystuje moc danych i cyfrowej analizy. W połączeniu z najważniejszymi zasadami biznesowymi, czyli dotyczącymi ponownego wykorzystania, odporności i regeneracji, CHEP stanie się liderem i pionierem łańcuchów dostaw przyszłości.

PROMOCJA

PROMOCJA

Przeprowadzamy kompleksowy proces mapowania wszystkich działań zarządzanych przez call center, dzięki czemu zidentyfikujemy obszary do poprawy, które posłużą jako podstawa transformacji. Transformacja call center opiera się na trzech filarach. Pierwszym jest udoskonalona obsługa klienta. Wszyscy nasi klienci, bez względu na to, czy są to klienci wewnętrzni czy zewnętrzni, oczekują takiej samej obsługi. Drugim jest globalna cyfryzacja, którą należy dopasować z innymi programami transformacji firmy. Trzecim jest zwiększenie wydajności, od optymalizacji procesów po skrócenie czasu spędzonego na rozwiązywaniu problemów – wyjaśnia Christian Carrasco, dyrektor z organizacji Asset Productivity Process Transformation w globalnym dziale firmy.

Aktualnie call center zajmuje się zarówno połączeniami przychodzącymi, jak i wychodzącymi, obsługując klientów związanych z odzyskiwaniem zasobów. Ponad 100 dedykowanych pracowników udziela informacji w 25 językach, obsługując 28 krajów w Europie. Dodatkowo, strona internetowa collect.chep.com umożliwia łatwe i szybkie złożenie zamówienia odbioru palet online.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C