Partnerstwo CHEP i Green Holding

C

16-03-2021

CHEP i Grupa Green Holding zacieśniają współpracę. Green Holding od lat korzysta z usług CHEP związanych z zarządzaniem obiegiem zamkniętym palet oraz optymalizacją łańcucha dostaw.

Grupa Green Holding, w skład której wchodzą m.in. Green Factory, Primavega i Green Factory Logistics przykłada ogromną wagę do troski o środowisko i działa na rzecz poprawy jego stanu i racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych. Współpraca z CHEP wpisuje się w zrównoważony model biznesu realizowany i promowany przez Green Holding w całym łańcuchu dostaw – od pola do stołu.

– W ramach całego łańcucha dostaw grupy, obsługa opakowań zwrotnych stanowi istotną pozycję kosztową. Zmiana na model poolingowy pozwala nam utrzymać oczekiwany poziom jakościowy, ograniczyć wysiłek administracyjny oraz zoptymalizować koszty dystrybucji tak, aby w pełni wykorzystać dostępne środki transportowe. Ponadto Grupa nie inwestuje własnych środków w zakup opakowań zwrotnych – mówi Łukasz Tomalik, dyrektor łańcucha dostaw Green Holding i dyrektor zarządzający Green Factory Logistics.

Aby zwiększyć korzyści dla swoich klientów, Green Factory Logistics rozszerzyła gamę usług o transport palet CHEP, wykorzystując maksymalnie flotę i efekt synergii w łańcuchu dostaw. Na skutek lepszego zagospodarowania niezapełnionych pojazdów, udało się ograniczyć tzw. „puste kilometry”, a co za tym idzie emisję CO2.

Wynajmując palety wielokrotnego użytku, firma może mieć pewność, że otrzyma nośniki najwyższej jakości, które zostały wyprodukowane z drewna pochodzącego w 100% z lasów certyfikowanych, zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponadto, palety CHEP regularnie poddawane są rygorystycznym kontrolom i naprawom, a po zużyciu trafiają do recyklingu. W ten sposób udaje się zapobiegać marnotrawieniu surowców i wydłużyć cykl życia palet, przy okazji zwiększając bezpieczeństwo ich użytkowania.

Platformy wielokrotnego użytku CHEP gwarantują korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla firm. Duża dostępność palet na wynajem CHEP w Polsce i w Europie eliminuje konieczność zakupu i utrzymywania własnego zasobu nośników na wypadek nieoczekiwanych zamówień. Rozwiązania CHEP są dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego partnera oraz zapewniają bezpieczny i sprawny transport towarów bez względu na wolumen zamówienia.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z partnerami, z którymi łączy nas pasja do zrównoważonego rozwoju biznesu. Opierając się o nasze unikatowe dane obejmujące miliony ruchów paletowych na terenie całej Europy, możemy dostarczyć klientom synergię w ruchach transportowych między nimi i zwiększyć efektywność łańcucha dostaw – mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, dyrektor generalna CHEP na Polskę i kraje bałtyckie.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C