Plastikowe nośniki ładunku od specjalisty w branży motoryzacyjnej

C

04-03-2022

Bezproblemowy, wewnętrzny przepływ materiałów leży u podstaw efektywnej produkcji komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego. Zakłócenia w systemach transportu i magazynowania prowadzą do czasochłonnych i kosztownych przestojów. Grupa Craemer – renomowany, światowy dostawca dla branży motoryzacyjnej – jest jednym z czołowych przedsiębiorstw produkujących na dużą skalę metalowe podzespoły samochodowe, oraz wielkogabarytowe nośniki ładunku z tworzywa sztucznego.

Założona w 1912 Grupa Craemer, z niemiecką fabryką macierzystą i trzema europejskimi zakładami, przełożyła wiedzę z zakresu motoryzacji na rozwój i produkcję nośników ładunku z wytrzymałego tworzywa sztucznego, wytwarzanych w procesie formowania wtryskowego.

Dzięki zastosowaniu wszechstronnych palet plastikowych i skrzyniopalet, można niezawodnie zminimalizować ryzyko awarii w przemyśle motoryzacyjnym i dostawczym.

 

22-milimetrowy odstający rant palet firmy Craemer gwarantuje optymalne bezpieczeństwo ładunku.

Specjalne plastikowe nośniki ładunku do konkretnych zastosowań

Grupa Craemer od ponad 50 lat projektuje i produkuje wytrzymałe palety z wysokiej jakości polietylenu (PE). Szeroka gama produktów obejmuje obecnie półpalety, europalety i palety przemysłowe do różnych zastosowań. Przykładowym, oferowanym przez Craemer produktem jest paleta plastikowa D1 z krawędzią 22 mm: specjalnie zaprojektowana dla przemysłu motoryzacyjnego i dostawczego, zapewnia wysokie bezpieczeństwo ładunku przy użyciu pojemników typu KLT (mikrokontenerów) i przezroczystych opakowań (blistrowych). W przeciwieństwie do palet drewnianych, zastosowany system krawędzi zapewnia precyzyjny i bezpieczny transport pojemników, bez użycia pasów i zapięć.

Dzięki swoim 22-milimetrowym odstającym rantom, palety z serii CS w wymiarach Euro i przemysłowym idealnie nadają się też do zastosowań z pojemnikami typu KLT. Palety CS w wariancie ESD (Electrostatic Discharge), wykonane z przewodzącego materiału, chronią również wrażliwe elementy przed niekontrolowanymi wyładowaniami elektrostatycznymi. Palety z serii CS są opcjonalnie dostępne z antypoślizgowymi płozami Palgrip®.

Palety z serii CR są optymalne do utrzymania ciężkich ładunków. Dzięki ładowności do 1750 kilogramów w wysokim regale i powłoce antypoślizgowej na polu odkładczym, mają one szeroki wachlarz zastosowań. Ponadto, dzięki spełnieniu wymogów higienicznych, palety Craemer H i TC optymalnie nadają się także do wykorzystania w procesach wrażliwych. Model H dostępny jest również w wersji przewodzącej. Asortyment palet dla przemysłu motoryzacyjnego i dostawczego uzupełnia lekka paleta SL o wymiarach Euro, i całkowitej wysokości rzędu zaledwie 120 milimetrów.

 

Bezpieczniejszy transport i łatwiejsza obsługa towarów

Szczególnie odporne na uderzenia i nietłukące się pokrywy stanowią idealne uzupełnienie palet plastikowych Craemer dla przemysłu motoryzacyjnego. Są one dostępne w wymiarach Euro i przemysłowym, a dzięki idealnej dokładności dopasowania pasują do wszystkich standardowych pojemników wielokrotnego użytku (takich jak KLT, Galia, czy Euro standard). Zintegrowane rowki do pozycjonowania pasów mocujących i ranty blokujące na krótkich bokach pokrywy zwiększają bezpieczeństwo ładunku wrażliwych towarów. W przewodzących wariantach ESD niezawodnie chronią one również elementy wrażliwe elektrostatycznie przed rozładowaniem.

Ciekawym rozwiązaniem są również nasze monolityczne, posiadające homologację UN do transportu i magazynowania materiałów niebezpiecznych, skrzyniopalety serii CB z przypinanymi pokrywami, o wymiarach podstaw 1200 x 800 lub 1200 x 1000 mm, co w kontekście rozwoju elektromobilności nabiera dodatkowego znaczenia.

 

Przedstawicielstwo w Polsce
Polska Zachodnia
Jacek Udziński
tel. 666 403 390
jacek.udzinski@craemer.com

Polska Wschodnia
Arkadiusz Wissuwa
tel 608 635 059
arkadiusz.wissuwai@craemer.com

www.craemer.com/pl

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C