Proace Electric we flocie DHL Parcel

C

09-11-2021

400 egzemplarzy Toyoty Proace Electric trafi do floty holenderskiego oddziału DHL Parcel. Będą na co dzień służyły kurierom.

Toyota Proace Electric to średniej wielkości auto dostawcze z napędem elektrycznym, które zadebiutowało na europejskich rynkach wiosną 2021 roku. Holenderski oddział firmy logistycznej DHL Parcel kupił 400 egzemplarzy tego modelu. Inwestycja ta zwiększyła flotę bezemisyjnych samochodów dostawczych firmy do 1400 pojazdów. Proace Electric jest najczęściej kupowanym elektrycznym pojazdem użytkowym w Holandii.

Przekazanie samochodów miało miejsce w parku biznesowym w Dordrecht, gdzie budowana jest dziewiętnasta sortownia DHL, która po ukończeniu w październiku 2022 roku będzie najbardziej zrównoważonym centrum sortowania przesyłek w krajach Beneluksu.

Toyoty Proace Electric będą służyły kurierom DHL Parcel dowożącym paczki do klientów z punktów odbioru, nazwanych DHL CityHubs. Firma DHL Parcel ma w Holandii 140 takich punktów. Każda elektryczna Toyota podczas jednego kursu będzie obsługiwała od 100 do 200 adresów.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

Bezemisyjne dostawy kurierskie do 2025 roku

– Zakup 400 elektrycznych samochodów dostawczych Toyoty wpisuje się w naszą politykę, by ograniczyć emisję CO2 w naszej działalności najbardziej jak to możliwe. Te emisje, których nie uda nam się wyeliminować, będziemy równoważyć w inny sposób. Do 2025 roku cała nasza flota będzie się składała z bezemisyjnych, elektrycznych samochodów – powiedział Wouter van Benten, dyrektor generalny DHL Parcel Benelux.

Zakup Proace Electric jest wynikiem przetargu firmy DHL na elektryczne pojazdy użytkowe. Wszystkie samochody dostawcze i autobusy zakupione przez DHL Parcel muszą być wyposażone w bezemisyjny, elektryczny układ napędowy. Toyota Proace Electric jest napędzana elektrycznym silnikiem o mocy 136 KM, zasilanym przez baterie o pojemności 75 kWh, które zapewniają zasięg do 303 kilometrów na jednym ładowaniu (WLTP). Od października 2021 roku model ten jest dostępny także w Polsce.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C