TC Palgrip® firmy Craemer — rozwiązanie, które sprosta wszystkim wyzwaniom

C

04-02-2022

Herzebrock-Clarholz (Niemcy). Zachowanie higieny to najwyższy priorytet w produkcji i obróbce mięsa, a zarazem wymagania, które spełniają całkowicie zamknięte palety z tworzywa sztucznego Craemer TC. Z myślą o w pełni niezawodnym zabezpieczeniu ładunku wszystkie modele z serii TC są teraz opcjonalnie dostępne z antypoślizgową powłoką Palgrip® na całej powierzchni. Paleta TC z powłoką Palgrip® sprosta wszystkim wyzwaniom w przemyśle mięsnym.

Całkowicie zamknięta powierzchnia górna pokryta w całości powłoką antypoślizgową oraz gładka powierzchnia spodnia palety TC Palgrip® są bardzo łatwe w czyszczeniu. Pozbawiona pustych przestrzeni i ożebrowania konstrukcja tego solidnego, trwałego i higienicznego modelu zapewnia niezawodną ochronę przed zanieczyszczeniem oraz przenikaniem wody. Unikalna antypoślizgowa powłoka Palgrip® (podobnie jak sama paleta) jest wykonana z wysokiej jakości polietylenu i trwale połączona z paletą dzięki jednoetapowemu procesowi produkcji.

Palety TC Palgrip® są dostępne w różnych wymiarach i wersjach konstrukcyjnych. (Zdjęcie: Grupa Craemer)

Stabilna konstrukcyjnie paleta TC Palgrip® może być używana w temperaturze od -30 do +40°C (krótkotrwale do +90°C). Nadaje się przy tym do użytku w przenośnikach rolkowych i łańcuchowych oraz w zautomatyzowanych magazynach wysokiego składowania. Nośność palety w regale można zwiększyć do nawet 2000 kg za pomocą wbudowanych, zabezpieczonych przed korozją metalowych profili wzmacniających (dostępnych opcjonalnie). Dzięki unikalnej antypoślizgowej powłoce Palgrip® na całej górnej powierzchni paleta TC Palgrip® zapewnia pełną ochronę przed zsuwaniem się ładunku nawet w wilgotnym otoczeniu lub po przechyleniu palety. Firma Craemer jest jedynym producentem na świecie, który oferuje takie rozwiązanie z myślą o pełnej niezawodności procesów logistycznych. Na życzenie klienta tę higieniczną paletę można też wyposażyć w transponder RFID.

Model TC Palgrip® jest dostępny w wymiarach euro 1200 x 800 mm z trzema płozami (TC1) oraz w formacie przemysłowym 1200 x 1000 mm z trzema (TC3) lub pięcioma płozami (TC3-5). Wysokość każdego wariantu wynosi 160 mm.

Niemiecka Grupa Craemer to międzynarodowe, rodzinne przedsiębiorstwo specjalizujące się w dziedzinie obróbki metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz konstrukcji narzędzi. Centralą Grupy jest firma Craemer GmbH, którą założono w 1912 roku w Herzebrock-Clarholz w Niemczech. Grupa Craemer dysponuje ponadto trzema zakładami produkcyjnymi w Europie oraz globalną siecią partnerów i własnych biur sprzedaży. W 2020 roku zatrudniała około 1000 osób i wygenerowała łączne przychody na poziomie 260 mln EUR. https://www.craemer.com/pl

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C