Centrum logistyczne GXO na szczycie w globalnym rankingu sieci magazynów IKEA

C

09-08-2023

IKEA w ramach oceny swoich operacji logistycznych wybiera i klasyfikuje centra logistyczne według najlepiej prosperujących krajów i lokalizacji w oparciu o osiągnięcie określonych wskaźników KPI. Obecnie pierwsze miejsce w globalnym rankingu sieci IKEA zajęło centrum logistyczne GXO Logistics w Quakertown w Pensylwanii

Ranking docenił doskonałość operacyjną GXO i zdolności do wspierania firmy IKEA w realizacji jej celów poprzez osiąganie kluczowych wskaźników wydajności (KPI) takich jak: produktywność, jakość logistyki wychodzącej oraz zgodności stanów magazynowych. – Jesteśmy dumni, że udało nam się zdobyć 1. miejsce wśród globalnej sieci centrów logistycznych firmy IKEA – powiedział Eduardo Pelleissone, prezes na region obu Ameryk i Azji i Pacyfiku w GXO. – Zawsze staramy się spełniać i przekraczać cele naszych klientów, a nasz zespół w Quakertown udowodnił, że potrafi to robić. Doceniamy szczególnie owocną współpracę i zdolności przywódcze Pameli Andrews, kierowniczki operacyjnej krajowego centrum zaopatrzenia oraz Nicholasa Colosimo, kierownika operacyjnego ds. współpracy z operatorami logistycznymi z firmy IKEA, dzięki którym razem się rozwijamy.

Eduardo Pelleissone dodał również: – W styczniu ubiegłego roku przedłużyliśmy naszą współpracę z IKEA w Stanach Zjednoczonych, która rozpoczęła się w 2017 roku, a od ponad 20 lat współpracujemy z IKEA w Europie, wykorzystując wiodące w branży rozwiązania GXO, skalę i doświadczenie, aby wspierać globalną strategię rozwoju tej firmy. Nadal będziemy partnerem firmy IKEA w optymalizacji operacji logistycznych na całym świecie.

IKEA CFF Unit Operations wybiera i klasyfikuje centra logistyczne według najlepiej prosperujących krajów i lokalizacji w oparciu o osiągnięcie określonych wskaźników KPI. W centrum logistycznym o powierzchni 195 000 stóp kwadratowych w Quakertown w Pensylwanii, które zostało wyróżnione przez firmę IKEA jako nr 1 w tym rankingu, GXO zatrudnia ponad 260 pracowników, którzy świadczą usługi magazynowe obejmujące realizację zamówień e-commerce, a także odbiór towaru, magazynowanie, kompletację, przygotowanie i wysyłkę zamówień. Centrum logistyczne wspiera firmę IKEA od ponad sześciu lat, czyli również podczas pandemii, która spowodowała dynamiczny wzrost sprzedaży internetowej tej firmy ze względu na fakt, że konsumenci spędzali więcej czasu w domu i inwestowali w projekty remontowe.

Tolga Öncü, szef IKEA Retail, Ingka Group, powiedział: – W kwietniu IKEA ogłosiła trzyletnią inwestycję o wartości ponad 2,2 mld dolarów w naszą strategię rozwoju omnichannel w USA. Stany Zjednoczone są jednym z naszych najważniejszych rynków i widzimy nieskończone możliwości rozwoju tutaj i bycia blisko naszych klientów dzięki przystępnym cenowo produktom i usługom. Współpracując z GXO, będziemy nadal tworzyć jeszcze bardziej efektywne procesy uzupełniania dostępności towaru w sklepach oraz realizacji zamówień.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C