CEVA Logistics przejmuje Cargex

C

17-08-2021

Przejęcie Cargex-u wzmacnia pozycję firmy w Ameryce Łacińskiej. W momencie zamknięcia tej transakcji, CEVA przejmie też kontrolę nad spółką zależną Cargex-u, firmą Agencias de Adua-nas Aduanamos S.A. Cargex ma ponad 25 lat doświadczenia, a jej głównym celem jest obsługa eksportu towarów łatwo psujących się. Ma oddziały w Bogocie, Medellin, Cartagenie, Buenaventurze i Santa Marta. Na […]

Przejęcie Cargex-u wzmacnia pozycję firmy w Ameryce Łacińskiej. W momencie zamknięcia tej transakcji, CEVA przejmie też kontrolę nad spółką zależną Cargex-u, firmą Agencias de Adua-nas Aduanamos S.A. Cargex ma ponad 25 lat doświadczenia, a jej głównym celem jest obsługa eksportu towarów łatwo psujących się. Ma oddziały w Bogocie, Medellin, Cartagenie, Buenaventurze i Santa Marta. Na przestrzeni lat Cargex i Aduanamos stały się liderami w obsłudze produktów łatwo psujących się dzięki rozbudowanej infrastrukturze i kompetentnemu zespołowi.

CEVA Logistics, po obu spółek, stanie się czołowym graczem na rynku usług logistycznych dla towarów szybko psujących się w Kolumbii. Dyrektor generalny Cargex-u, Pablo Torres, dołączy do CEVA Logistics jako dyrektor ds. towarów łatwo psujących się w Kolumbii i Ekwadorze.

Nowy krok w Ameryce Łacińskiej

PROMOCJA

PROMOCJA

CEVA jest obecna w 10 krajach Ameryki Łacińskiej, gdzie zatrudnia prawie 10 000 pracowników w 40 lokalizacjach. Działając już w Kolumbii i Ekwadorze, CEVA utrzyma swoją obecność w Kolumbii w Bogocie, Medellin, Cali, Buenaventurze, Cartagenie, Ipiales i Santa Marta oraz biura w Guayaquil i Quito w Ekwadorze.

CEVA przewiduje, że do 2024 r. rynek towarów szybko psujących się w Ameryce Łacińskiej będzie rósł w tempie 10% rocznie. Kluczową rolę w ekspansji firmy na rynku towarów szybko psujących się będzie odgrywał fracht lotniczy, a rozwijający się program CEVA Skycapacity będzie podstawą do rozwoju tych usług. Koncentrując się obecnie na obsłudze logistycznej owoców, warzyw, kwiatów, ryb i innych produktów białkowych, CEVA planuje zostać silnym graczem na rynku towarów szybko psujących się w Ameryce Łacińskiej poprzez osiągnięcie ponad 50% wzrostu na wszystkich rynkach krajowych.

Globalny zasięg, lokalna wiedza

Dodając lokalne doświadczenie Cargex-u do globalnej sieci, CEVA Logistics kontynuuje strategię rozwoju „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Dołączenie ponad 150 pracowników Cargex i Aduanamos z ogromną wiedzą i doświadczeniem w zakresie spedycji i obsługi celnej produktów łatwo psujących się stanowi dodatkowe wsparcie dla globalnych możliwości CEVA w zakresie logistyki end-to-end.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C