DACHSER rozbudowuje oddział w Wiedniu

C
DACHSER rozbudowuje oddział w Wiedniu - (od lewej) Deniz Gül, Warehouse Manager, Marcus Zöhrer, Head of Facility Management i IT, Manfred Dolezal, Deputy General Manager, Andreas Schweiger, National Forwarding Manager oraz Daniel Brunnauer, Outbound Forwarding Manager.

27-04-2023

DACHSER rozbudowuje swoje centrum logistyczne w Wiedniu i inwestuje około 25 milionów euro w zwiększenie możliwości logistycznych.

Po rozbudowie lokalizacja w Himbergu będzie dysponowała łącznie 12 470 m2 powierzchni dla klientów z sektora przemysłowego i dóbr konsumpcyjnych. Oddanie do użytku planowane jest na połowę grudnia 2023 roku.

DACHSER działa na rynku austriackim od 1995 r i rozpoczął swoją działalność od lokalizacji w Linzu. W 2008 r. uruchomiono centrum logistyczne w Wiedniu, z magazynem przeładunkowym i dwupiętrowym budynkiem biurowo-administracyjnym. Po 15 latach funkcjonowania obiekt stał się zbyt mały i pojawiła się potrzeba jego rozbudowy, która rozpoczęła się w marcu tego roku. Obecnie magazyn przeładunkowy ma powierzchnię 7 150 m2 i posiada 80 bram. W najbliższych miesiącach zostanie on powiększony o 5 320 m2 powierzchni przeładunkowej, niespełna 800 m2 powierzchni biurowej oraz 48 bram. Po rozbudowie magazyn będzie oferował 12 470 m2 i zostanie wyposażony w 128 bram. Na dachu nowego budynku powstanie instalacja fotowoltaiczna dzięki, której wyprodukowana energia elektryczna będzie wykorzystywana między innymi do zasilania obiektu logistycznego.

Obiekt zyska także kolejne 99 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, 110 dla nadwozi wymiennych, 118 dla transporterów, a także portiernię oraz własną stację paliw.

W ramach inwestycji zostanie zapewniona infrastruktura umożliwiająca korzystanie z pojazdów z napędem elektrycznym. W tym celu powstają 34 punkty ładowania samochodów elektrycznych i trzy punkty ładowania elektrycznych samochodów ciężarowych. W oddziale DACHSER w Himbergu zatrudnionych jest obecnie prawie 200 osób. W perspektywie średnioterminowej w tym miejscu powstanie do 20 nowych miejsc pracy.

Dzięki rozbudowie oddział DACHSER w Wiedniu jest gotowy na przyszłość. – Wzrost naszej europejskiej działalności w transporcie drobnicowym, który był powodem założenia oddziału firmy w Austrii w 2004 roku, nadal postępuje, dlatego nadszedł czas na drugą fazę rozbudowy. Zaangażowanie i wiedza logistyczna naszych pracowników są ważnym elementem tego sukcesu – podsumowuje inwestycję Manfred Dolezal, Deputy General Manager w oddziale DACHSER w Himbergu

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C