DACHSER wzmacnia swoją pozycję w RPA

C

10-01-2024

DACHSER nabył pozostałe 30% udziałów w DACHSER South Africa, dzięki czemu stał się jedynym właścicielem organizacji z siedzibą w Johannesburgu.

Operator jest reprezentowany w Republice Południowej Afryki (będącej członkiem BRICS) od 2011 r. W tym czasie założył spółkę joint venture z rodzinną firmą Jonen Freight Pty. Ltd., w której objął większościowy pakiet udziałów. Celem było wzmocnienie swojej sieci frachtu lotniczego i morskiego poprzez prowadzenie własnych lokalizacji w trzeciej co do wielkości gospodarce Afryki. Teraz DACHSER nabył pozostałe 30% udziałów w spółce joint venture, które do tej pory pozostały w rękach rodziny Duve. Pod kierownictwem Detleva Duve, syna założyciela firmy, spółka joint venture, działająca od 2012 r. jako DACHSER South Africa, była w stanie rozwinąć się i umocnić swoją pozycję na rynku. Zatrudnia ona około 250 pracowników w czterech lokalizacjach w Johannesburgu, Durbanie, Port Elizabeth i Kapsztadzie, a w 2022 r. wygenerowała przychody w wysokości około 43 mln EUR.

DACHSER South Africa kierował będzie nadal Detlev Duve, zajmując stanowisko Managing Directora. ‒ Nasze wspólne przedsięwzięcie w RPA to historia sukcesu. Detlev Duve i jego doświadczony zespół bardzo dobrze rozumieją wymagania rynków w Afryce Południowej. Ponadto udało im się tak rozwinąć firmę, że stała się istotnym elementem w naszej globalnej sieci. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację wspólnego rozwoju DACHSER South Africa – mówi Edoardo Podestà, COO Air & Sea Logistics w DACHSER.

DACHSER South Africa, jako część sieci DACHSER, może pochwalić się ponad 40-letnią obecnością na rynku, oferuje transport lotniczy i morski, a także usługi logistyki kontraktowej w trzech magazynach. Firma jest również partnerem w transporcie drogowym w określonych branżach, takich jak chemia, rolnictwo i górnictwo.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C