Frigo Logistics i Auchan rozszerzają współpracę

C

24-01-2022

Frigo Logistics będzie obsługiwać 34 placówki nowe sieci Auchan. Sprawną pracę zapewnia m.in. sorter Frigo Logistics, pierwsze w Polsce tak zaawansowane rozwiązanie dla automatyki magazynowej.

Auchan to kolejna z sieci handlowych, z którą Frigo Logistics z powodzeniem kontynuuje współpracę. W ramach dotychczasowych działań, od maja ubiegłego roku liczba obsłużonych przez operatora kartonów dla Auchan przekroczyła symboliczny milion.

Współpraca obejmuje obszar całej Polski. Wysyłka towaru odbywa się wprost z magazynu w Radomsku. Praca toczy się one w modelu cross-dock, czyli bez magazynowania. Towary trafiające od producentów do centrum dystrybucyjnego są od razu rozdzielane i tego samego dnia przewożone do 124 sklepów Auchan w całym kraju. Nowoczesny sorter pozwala na sprawną i szybką kompletację towarów w temperaturze do -18°C i ułatwia pracę ludzi w mroźni. Każdego dnia w centrum dystrybucyjnym Frigo Logistics w Radomsku kompletowanych jest kilkanaście tysięcy kartonów.

– Głęboko mrożone produkty spożywcze muszą być dystrybuowane w kontrolowanych warunkach, a to wymaga bezpiecznego działania na każdym etapie. Sorter produktów mrożonych skutecznie wspiera naszą pracę i odpowiada na zmieniające się w ciągu roku zapotrzebowanie sieci – mówi Jarosław Kołodziejski, dyrektor operacyjny Frigo Logistics.

– Podjęcie współpracy z Frigo Logistics w maju ubiegłego roku było dla nas ważną strategicznie decyzją, istotną z punktu widzenia dalszego rozwoju i optymalizacji systemu zaopatrzenia i dystrybucji produktów głęboko mrożonych dla całej naszej sieci – mówi Piotr Dopierała, dyrektor logistyki i dostaw w Auchan Retail Polska.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C